Prezes zarządu Daimler AG nowym szefem ACEA

Prezes zarządu Daimler AG nowym szefem ACEA

Rada Dyrektorów Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) ogłosiła, że Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler został wybrany jako przewodniczący ACEA na 2016 r.

- Jestem szczególnie zaszczycony, że mogę przewodzić ACEA w przyszłym 2016 roku w którym stowarzyszenie będzie obchodzić swoją 25 rocznicę działalności. Będzie to okazja do wykorzystania postępu dokonanego przez przemysł motoryzacyjny w ciągu tego ćwierćwiecza, do wdrożenia w przyszłości innowacji i wyzwań stojących przed naszą branżą - powiedział po wyborze Dr Zetsche - Priorytety na najbliższe lata obejmują dekarbonizację transportu drogowego, poprawę jakości powietrza i utorowanie drogi wdrażania interaktywnych i autonomicznych pojazdów - które wszystkie są ważną częścią naszej odpowiedzi na zaspokojenie potrzeb transportowych jutra - wyjaśnił Zetsche. 

Dr Zetsche przejmie stery od Carlosa Ghosna - prezesa Renault Group. Prezydent ACEA jest wybierany na rok, z możliwością jednokrotnego przedłużenia kadencji, przez Radę Dyrektorów tj. prezesów i członków zarządów firm członkowskich ACEA.

Dieter Zetsche jest członkiem zarządu Daimler AG od 16 grudnia 1998 roku, a prezesem zarządu Daimler AG od 1 stycznia 2006. Jest również szefem Mercedes-Benz Cars Division. Dr Zetsche urodził się w Stambule w Turcji 5 maja 1953r. Po ukończeniu szkoły we Frankfurcie studiował inżynierię elektryczną od 1971 do 1976 roku na Uniwersytecie w Karlsruhe, który ukończył z tytułem inżyniera. Wstąpił do działu badawczego w ówczesnym Daimler-Benz AG. W 1976 roku dr Zetsche uzyskał doktorat z inżynierii w 1982 roku na Uniwersytecie w Paderborn.

4trucks.pl / Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL