Mistrzostwa Mechaników - ruszyły zapisy do 5. edycji konkursu

Mistrzostwa Mechaników - ruszyły zapisy do 5. edycji konkursu

Przed nami kolejna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta olejów syntetycznych Mobil Delvac 1.

Młodzi mechanicy i elektromechanicy z całej Polski staną do rywalizacji o udział w finale podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej i Motor Show 2016
w Poznaniu. Organizator zapowiada dodatkowe atrakcje oraz kilka ważnych zmian, w tym powrót kategorii mechanik zawodowy, test próbny dla uczniów i nacisk na tematykę bezpieczeństwa. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl.

Organizowane wspólnie z producentem olejów Mobil Delvac 1 zawody już po kilku latach dołączyły do grona największych i najbardziej prestiżowych konkursów z wiedzy o motoryzacji. Co ważne, w przypadku tej skali przedsięwzięcia i wsparcia renomowanych partnerów, już sam udział w rundzie finałowej to wielki sukces na początku kariery zawodowej, a dla szkoły potwierdzenie jakości kształcenia i wysokich kwalifikacji kadry nauczycielskiej.

- W porównaniu z poprzednią edycją wprowadziliśmy kilka zmian, które gwarantują jeszcze lepszy przebieg Mistrzostw. Wśród nich test próbny, składający się w 90 proc. z pytań zamkniętych i ograniczony do 45 minut test kwalifikacyjny Mobil Delvac 1, jeszcze bardziej zróżnicowane
i emocjonujące konkurencje finałowe, dyplomy dla wszystkich szkół oraz nauczycieli – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland.

Ambasadorem 5. edycji Mistrzostw Mechaników została Fundacja Cooperatio, którą tworzy grono ekspertów, profesjonalistów, firm i organizacji, współpracujące na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i edukacji technicznej. „Systemy bezpieczeństwa są dzisiaj standardem w motoryzacji. Ich dobra diagnostyka i fachowa naprawa mogą w najtrudniejszej chwili na drodze uratować życie. Bezpieczeństwo będzie ważnym tematem 5. edycji Mistrzostw, a uczestnicy mogą być pewni pytań związanych z tą tematyką” – podkreśla Adrian Dekowski z V8 Team, organizator Mistrzostw.

Krokiem gwarantującym udział w Mistrzostwach jest rejestracja 2-osobowych zespołów uczniowskich (szkoła może zgłosić kilka drużyn) lub zgłoszenie indywidualne w kategorii Najlepszy Mechanik Targów Techniki Motoryzacyjnej na stronie: www.mistrzostwamechanikow.pl.

Kolejne ważne daty:
3 marca (czwartek) – internetowy test próbny dla uczniów,
10 marca (czwartek) – eliminacje (test internetowy),
31 marca (czwartek) – finał z udziałem 30 najlepszych drużyn uczniowskich.

Szczegóły poszczególnych etapów oraz Regulamin zostaną opublikowane na stronie internetowej Mistrzostw. Finał z udziałem mechaników zawodowych odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia 2016 r.

W ubiegłym roku w Mistrzostwach wzięło udział ponad 500 zespołów uczniowskich z całego kraju. 30 najlepszych ekip, wyłonionych podczas testu wiedzy Mobil Delvac 1, stanęło do rywalizacji w konkurencjach praktycznych podczas Motor Show w Poznaniu. Laureatami zostali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. W tym roku organizatorzy liczą także na duże zainteresowanie konkursem ze strony szkół.

- Zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania uczestnictwa zespołów uczniowskich w Mistrzostwach. Z doświadczenia wiemy, że wczesne zgłoszenie pozwala lepiej przygotować się do testu i finału – dodaje Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland, partnera merytorycznego Mistrzostw.

4trucks.pl / ExxonMobil

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL