L.A.G. - producent cystern nową marką w Grupie DBK

L.A.G. - producent cystern nową marką w Grupie DBK

Grupa Kapitałowa DBK rozpoczęła współpracę z belgijską marką L.A.G., cenionym producentem cystern oraz produktów specjalistycznych.

Firma będzie wyłącznym importerem marki w Polsce oraz krajach bałtyckich.

Cysterny z historią
L.A.G. to belgijska marka premium z segmentu cystern, silosów oraz sprzętu specjalistycznego. Marka powstała w 1943 roku w Belgii, a założycielami byli bracia Lambert i Arnold Geusens – stąd też pochodzi nazwa marki. W 1946 roku powstała pierwsza naczepa belgijskiej marki, natomiast 3 lata później flagowy produkt - pierwsza aluminiowa cysterna do transportu paliw płynnych. 

Producent posiada szerokie portfolio produktów, ale najważniejsze z nich to cysterny paliwowe, chemiczne oraz silosy. Ponadto w ofercie marki są dostępne naczepy specjalistyczne i podkontenerowe. Produkcja i główna siedziba firmy ma miejsce w belgijskiej miejscowości Bree, gdzie obecnie jest zatrudnionych 450 pracowników. Jak przystało na markę premium, produkty L.A.G. wyróżnia jakość wykonania oraz niezawodność, co szczególnie cenią wymagający klienci świadczący usługi sprzętem specjalistycznym na całym świecie.

Sprzedaż w Polsce
Sprzedaż produktów marki L.A.G. będzie odbywać się na terenie całego kraju, zaś oficjalnym, generalnym importerem marki na Polskę oraz kraje bałtyckie została Grupa DBK. Główne punkty sprzedaży są zlokalizowane w Swarzędzu k. Poznania, Święcicach k. Warszawy, Radzionkowie k. Katowic oraz w Gdańsku. 

- Cieszymy się, że tak ceniona w branży marka jaką jest L.A.G., dołączyła właśnie do portfolio Grupy DBK. To już kolejny wiodący producent, który nam zaufał i powierzył rozwój sprzedaży swojego produktumówi Piotr Bogdański, Dyrektor Generalny L.A.G. w Grupie DBK - Jestem przekonany, że wspólnie z rozbudowaną i dobrze zorganizowaną siecią sprzedaży Grupy DBK osiągniemy zamierzony cel, jakim jest pozycja lidera w segmencie cystern paliwowych. Połączenie produktu wysokiej jakości i nasze doświadczenie z pewnością przyniesie sukces na polskim rynku.
Grupa Kapitałowa DBK to największey w Polsce dostawca produktów i usług dla branży TSL. W ramach organizacji funkcjonuje prężnie działająca sieć sprzedażowo-serwisowa DBK Truck Center – sprzedaż nowych pojazdów ciężarowych, dostawczych oraz naczep, sprzedaż używanych samochodów ciężarowych, autoryzowane serwisy DAF, IVECO, MAN oraz innych marek. Ponadto w skład Grupy wchodzi sieć sprzedaży części zamiennych DBK Parts, oferująca produkty wszystkich marek. Dopełnieniem usług sprzedażowych jest pion DBK Financial Services, który zapewnia klientom finansowanie, ubezpieczenia oraz oferuje możliwość wynajmu pojazdów ciężarowych.

4trucks.pl / Grupa DBK

Wyszukiwarka

Informacje