Leyland Trucks świętuje wyprodukowanie 400 000 ciężarówek

Leyland Trucks świętuje wyprodukowanie 400 000 ciężarówek

Firma Leyland Trucks wyprodukowała swój 400 000. pojazd użytkowy od rozpoczęcia działalności obecnego zakładu w Wielkiej Brytanii w 1980 r.

Jubileuszowy pojazd, ciągnik DAF XF 460 FTP, został przekazany klientowi - firmie Carr's Flour z miejscowości Silloth w Kumbrii, na północnym zachodzie kraju.

Carr's Flour jest uznanym dostawcą pszenicy pozyskiwanej z rynków krajowych i międzynarodowych do wielu różnych klientów - od małych, niezależnych piekarni po duże sieci spożywcze. Spółka posiada najnowocześniejsze urządzenia młynarskie, za pomocą których przetwarza ok. 300 000 ton pszenicy rocznie. Carr's Flour korzysta z floty obejmującej 30 ciężarówek, głównie modeli DAF CF i XF, za pomocą których prowadzi dystrybucję zarówno do odbiorców w regionie, jak i całym kraju.

- Jestem bardzo dumny z tego, że używamy pojazdów DAF - powiedział Steven Mattinson, kierownik ds. transportu w Carr's Flour - Nasza firma od dawna kupuje ciężarówki wyprodukowane w Wielkiej Brytanii. Z ogromną radością patrzymy na obecny rozkwit Leyland Trucks. Ciężarówki DAF spełniają najwyższe standardy jakościowe. Są trwałe, a równocześnie bardzo ekonomiczne ze względu na niskie zużycie paliwa i niskie koszty eksploatacji.

Fabryka Leyland Trucks została otwarta w 1980 r. i jest jednym z wiodących zakładów produkcyjnych w Wielkiej Brytanii. Jest ona centrum produkcyjnym popularnych ciężarówek dystrybucyjnych DAF LF. Produkowane są w nim także modele DAF CF i XF z kierownicą po prawej stronie na wewnętrzny rynek brytyjski oraz na rynki zagraniczne w różnych częściach świata.

4trucks.pl / DAF

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL