Leyland Trucks świętuje wyprodukowanie 400 000 ciężarówek

Leyland Trucks świętuje wyprodukowanie 400 000 ciężarówek

Firma Leyland Trucks wyprodukowała swój 400 000. pojazd użytkowy od rozpoczęcia działalności obecnego zakładu w Wielkiej Brytanii w 1980 r.

Jubileuszowy pojazd, ciągnik DAF XF 460 FTP, został przekazany klientowi - firmie Carr's Flour z miejscowości Silloth w Kumbrii, na północnym zachodzie kraju.

Carr's Flour jest uznanym dostawcą pszenicy pozyskiwanej z rynków krajowych i międzynarodowych do wielu różnych klientów - od małych, niezależnych piekarni po duże sieci spożywcze. Spółka posiada najnowocześniejsze urządzenia młynarskie, za pomocą których przetwarza ok. 300 000 ton pszenicy rocznie. Carr's Flour korzysta z floty obejmującej 30 ciężarówek, głównie modeli DAF CF i XF, za pomocą których prowadzi dystrybucję zarówno do odbiorców w regionie, jak i całym kraju.

- Jestem bardzo dumny z tego, że używamy pojazdów DAF - powiedział Steven Mattinson, kierownik ds. transportu w Carr's Flour - Nasza firma od dawna kupuje ciężarówki wyprodukowane w Wielkiej Brytanii. Z ogromną radością patrzymy na obecny rozkwit Leyland Trucks. Ciężarówki DAF spełniają najwyższe standardy jakościowe. Są trwałe, a równocześnie bardzo ekonomiczne ze względu na niskie zużycie paliwa i niskie koszty eksploatacji.

Fabryka Leyland Trucks została otwarta w 1980 r. i jest jednym z wiodących zakładów produkcyjnych w Wielkiej Brytanii. Jest ona centrum produkcyjnym popularnych ciężarówek dystrybucyjnych DAF LF. Produkowane są w nim także modele DAF CF i XF z kierownicą po prawej stronie na wewnętrzny rynek brytyjski oraz na rynki zagraniczne w różnych częściach świata.

4trucks.pl / DAF

Przeczytaj też:
Jakie ciężarówki wybierali polscy przewoźnicy? Mercedes-Benz na prowadzeniu

Od początku roku przybyło 18 322 nowe pojazdy o DMC pow. 3,5t i jest to więcej o 11% niż w tym samym czasie ub.r.

 

Przygodny świadek udaremnił jazdę pijanemu kierowcy ciężarówki

Kierowca DAF-a miał ponad 2 promile alkoholu.

 

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych lipiec 2018

W lipcu br. nowe rejestracje w całej grupie pojazdów użytkowych pow. 3,5t. wyniosły 2202 szt.

100 DAF dla firmy BATIM

W dniu 7.07.2017 odbyło się uroczyste przekazanie setnego pojazdu marki DAF firmie BATIM.

Optymalizacja kosztów naprawy

Wydatki związane z serwisem oraz naprawą pojazdów i naczep są jednym z podstawowych czynników składających się na koszt użytkowania pojazdu. W jaki sposób można je zredukować? Setna ciężarówka Marathon International

Marathon International, lider rynku usług transportowych i logistycznych, świętuje setną ciężarówkę floty. Ciągniki DAF dla MTD Butkiewicz

W oddziale firmy DBK w Białymstoku, autoryzowanego dealera DAF, odbyło się uroczyste przekazanie kolejnej partii ciągników siodłowych XF 460 FT SSC dla firmy MTD Butkiewicz. Jubileuszowe opony Semperit

Semperit 110. rocznicę powstania marki uczciło w Wiedniu dwudniową konferencją „Z tradycją w przyszłość”. MAN Neoplan dla biura podróży z Niemiec

Z okazji jubileuszu 40-lecia biura podróży Biendl Reisen firma odebrała kolejny autokar NEOPLAN, tym razem dwupokładowy czerwony Skyliner.

Wyszukiwarka

Informacje