O jeden dach za wysoko na drodze krajowej nr 32

O jeden dach za wysoko na drodze krajowej nr 32

26 listopada br., inspektorzy transportu drogowego z oddziału terenowego w Lesznie wykonywali czynności kontrole na drodze krajowej nr 32.

Opierając się na systemie preselekcji, do kontroli drogowej zatrzymano pojazd ciężarowy przewożący drewniany domek.

Kierujący posiadał zezwolenie kategorii III, które uprawnia do przejazdów pojazdem z ładunkiem nie wyższym niż 4 m i 30 cm. Pomiary wykazały, że pojazd wraz z ładunkiem mierzy jednak prawie 4 i pół metra. Kierowca i przedstawiciel producenta domków przyznali, że przekroczenie związane jest z faktem, iż przed rozpoczęciem przewozu nie zdemontowano daszka konstrukcji, co było wcześniej planowane.

Przewoźnik został zobligowany do uzyskania zezwolenia kategorii VII lub odpowiednie dostosowanie ładunku do posiadanego zezwolenia. Po zakończeniu kontroli zorganizował częściowy demontaż górnej części konstrukcji.

Wobec przewoźnika i załadowcy zostały wszczęte postępowania administracyjne. Dodatkowo kierującego ukarano mandatem karnym za używanie jednej wykresówki w tachografie przez kilka dni. Kierowca stwierdził, że wykonuje przeważnie przejazdy w ramach pomocy drogowej i dlatego zapomniał o konieczności prawidłowego rejestrowania czasu pracy przy wykonywaniu pozostałych przewozów.

4trucks.pl / WITD Poznań

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL