Litewscy przewoźnicy bez zezwoleń

Litewscy przewoźnicy bez zezwoleń

Aż trzy przypadki wykonywania międzynarodowego transportu drogowego bez wymaganych zezwoleń stwierdzili w ostatnich dniach inspektorzy z częstochowskiego oddziału WITD w Katowicach.

W dniach 18 i 20 listopada na drodze krajowej nr 1 w Częstochowie przeprowadzili oni kontrole trzech litewskich pojazdów którymi nasi wschodni sąsiedzi wykonywali międzynarodowy transport drogowy z Polski do Kazachstanu i Rosji. Rodzaj i trasa przewozu wynikała z dokumentów przewozowych CMR i innych, towarzyszących im dokumentów. Jeden z kierowców próbował ukryć te dokumenty w ładowni, jednak inspektorzy podczas oględzin znaleźli towarzyszący ładunkowi dokument CMR i fakturę.

Każdorazowo do wykonywania tych przewozów wymagane były międzynarodowe zezwolenia na transport do/z kraju trzeciego, których przewoźnicy nie posiadali. Wszystkie pojazdy zostały zatrzymane na parkingach do czasu uzyskania zezwoleń oraz wpłaty kaucji na poczet przewidywanej wysokiej kary – za każdy transport bez zezwolenia przedsiębiorcy z Litwy zostali ukarania karami wysokości 10 tysięcy złotych. Kierowcy zapłacili po 500 zł mandatu za brak wymaganych zezwoleń.

4trucks.pl / WITD Katowice

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL