Jedyny w Polsce autoryzowany serwis ZF - otwarcie już w grudniu

Jedyny w Polsce autoryzowany serwis ZF - otwarcie już w grudniu

Na początku grudnia zostanie uroczyście otwarty drugi w Polsce, Autoryzowany Serwis ZF.

Jako jedyny w kraju będzie wyposażony w najnowocześniejsze urządzenie jakim jest hamownia skrzyń biegów ZF Services Functional Test Bench CH-EG 110 Lite.

W połowie 2014 roku spółka Q-Service Truck Sp. z o.o. należąca do grupy Inter Cars SA została autoryzowanym przedstawicielem koncernu ZF Friedrichshafen AG w zakresie sprzedaży i serwisu manualnych i zautomatyzowanych skrzyń biegów tego producenta. Umowa obejmuje przekładnie manualne z rodzin: ECOSPLIT, ECOMID i ECOLITE oraz zautomatyzowane: AS Tronic Lite, AS Tronic Mid i duże AS Tronic. Dzięki tak zaawansowanej współpracy zyskano dostęp do najnowocześniejszej technologii w dziedzinie skrzyń biegów. Dalszą konsekwencją umowy stało się uruchomienie Autoryzowanego Serwisu ZF.

- Umowa, którą podpisano z firmą ZF dała nam możliwość pomocy klientom z różnych gałęzi motoryzacji, w których produkty ZF są zamontowane. Zakup hamowni skrzyń biegów, jedynej w Polsce i jednej z nielicznych w Europie pozwoli nam na dalsze rozszerzanie autoryzacji na takie produkty jak skrzynie automatyczne czy pojazdy osobowe mówi Adam Fąk, Manager Serwisu ZF Services Partner.

Serwis spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi obsługi klientów. Jego największymi atutami jest profesjonalnie wyposażony warsztat oraz praktykujący mechanicy, z bardzo dużym doświadczeniem.

Ambicją serwisu jest skategoryzowanie napraw według ich trudności. Partnerzy biznesowi mają możliwość zasięgnięcia informacji podczas mniej skomplikowanych napraw i mogą samemu zmierzyć się z naprawą. Jeżeli okaże się ona zbyt złożona, wymagająca użycia specjalistycznego sprzętu i unikalnej wiedzy - zaplecze warsztatowe i szybki kontakt z inżynierami z Niemiec pozwolą serwisowi w jak najkrótszym czasie dokonać diagnozy i naprawy przekładni. Jako bezpośredni dystrybutor koncernu ZF Friedrichshafen AG, serwis posiadam szybki dostęp do części oryginalnych, co znacząco skraca termin realizacji zlecenia.

Zlecenia serwisowe przyjmowane są zgodnie z wymogami ZF. Wykonywana jest pełna dokumentacja zdjęciowa komponentu przed demontażem, sprawdzane wszelkie znaki i cechy oraz to, czy tabliczka znamionowa jest uszkodzona mechanicznie. Tylko w ostateczności przekładnia jest rozbierana. Często okazuje się bowiem, że usterka nie jest spowodowana przez skrzynię biegów. Dlatego też, wykonywana jest pełna diagnostyka pojazdu. Nie jest to problem, ponieważ serwis wyposażony jest we własny komputer diagnostyczny ZF. Kompletna diagnostyka skrzyni biegów połączona jest z jazdą testową.

W serwisie znajdują się stanowiska do naprawy skrzyń biegów, specjalistyczne narzędzia ZF, dzięki którym naprawa przebiega sprawniej, suwnica oraz myjnia chemiczno-parowa pozwalająca na umycie komponentów skrzyni przed naprawą. Sercem serwisu jest jednak najnowocześniejszą hamownia.

4trucks.pl / Inter Cars

Przeczytaj też:
Strefa Rozwoju na Targach Inter Cars

Specjalnie na 16. Targi Części Zamiennych, Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów Inter Cars przygotowuje unikalną Strefę Rozwoju.

Pierwsza filia Inter Cars w Estonii


Inter Cars rozszerza swoją obecność poza granicami Polski.
Szlachetne paczki od pracowników Inter Cars

Za nami weekend cudów, w dokonaniu których swój udział mieli pracownicy Grupy Inter Cars. Centrum logistyczne Zakroczym

Celem Ils, spółki zależnej Inter Cars SA, jest stworzenie nowoczesnego centrum logistycznego, opartego na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, które ma wyraźnie zwiększyć wydajność przepływu towarów. W naszym wspólnym interesie

Podczas 14 Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów, przy wsparciu Inter Cars SA, została powołana do życia Organizacja Pracodawców Motoryzacyjnych Moveo. Razem silniejsi

Motointegrator Flota, spółka należąca do Grupy Inter Cars SA oraz PKN Orlen SA rozpoczęły współpracę w zakresie obsługi klientów flotowych. Za nami 14. Targi Inter Cars

Blisko 200 wystawców ze świata motoryzacji, 40 tysięcy gości odwiedzających zarówno Targi, jak i Inter Cars Motor Show, niezliczone godziny szkoleń, prezentacji i rozmów biznesowych, a także niezapomniane wrażenia z pokazów świata motorsportu. Koniec odliczania

Zaczyna się Inter Cars Motor Show. Dziesięciolecie sieradzkiego producenta pojazdów

W ubiegły czwartek firma Feber obchodziła 10-lecie obecności na rynku.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje