Rekord w zadymieniu autobusów miejskich w Katowicach

Rekord w zadymieniu autobusów miejskich w Katowicach

W dniu 12 listopada 2015 r. inspektorzy z WITD w Katowicach wspólnie z Policją przeprowadzali kontrole autobusów komunikacji miejskiej.

Skontrolowano 57 autobusów w kilku największych miastach województwa. Szczególny nacisk inspektorzy położyli na stan techniczny pojazdów. Sprawdzali ogumienie, szczelność układów pojazdów oraz poziom emisji spalin.

W wielu przypadkach wyniki kontroli były dla przewoźników druzgocące – pojazdy miały popękane szyby, nieszczelne układy hamulcowe, płyny eksploatacyjne wyciekały z nich jak przez sito a opony wymagały natychmiastowej wymiany.

Jeden z przewoźników próbował przerzucić niesprawne pojazdy do realizacji przewozów na terenie innego miasta, jednak i tam pojawili się inspektorzy, którzy ostatecznie wyeliminowali te pojazdy z ruchu.

Przeprowadzono też 9 kontroli zadymienia spalin. Co trzeci spośród zbadanych pojazdów nie spełniał jakichkolwiek norm w tym zakresie. Wykres sporządzony przez dymomierz w jednym z przypadków nie zmieścił się w dostępnej skali. Pojazdy te zostały natychmiast wycofane przez inspektorów z ruchu poprzez zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i zakaz dalszej jazdy. Wobec osób zarządzających transportem, które dopuściły te pojazdy do ruchu zostało wszczęte postępowanie. Osobom tym grożą mandaty karne wys. 300 zł.

4trucks.pl / WITD Katowice

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL