66 666 modeli T6 wyprodukowanych w zakładzie w Hanowerze

66 666 modeli T6 wyprodukowanych w zakładzie w Hanowerze

W zakładzie Volkswagen Samochody Użytkowe w Hanowerze z taśmy produkcyjnej zjechał 66.666 egzemplarz modelu serii T nowej generacji.

Był to egzemplarz w wersji specjalnej „Generation SIX”, z silnikiem 2.0 TDI, lakierowany w kolorze biało – czerwonym. W zeszłym tygodniu, model T został uhonorowany przez dziennikarzy z 24 krajów zajmujących się tematyką aut użytkowych tytułem „International Van of the Year”.

- Od chwili wprowadzenia latem do sprzedaży nowy model T szóstej generacji znalazł uznanie klientów. Ten światowy sukces zawdzięczamy przede wszystkim naszym pracownikom. Każdy egzemplarz wykonywany jest z niezwykłą starannością, techniczną kompetencją i z wielkim zaangażowaniem. W ten sposób pracownicy umacniają dobrą opinię o naszym zakładzie - dyrektor zakładów w Hanowerze, Udo Hitzmann.

Volkswagen Samochody Użytkowe w swojej głównej fabryce w Hanowerze zatrudnia 12.000 pracowników. Łącznie na całym świecie wyprodukowano 11,7 miliona egzemplarzy modelu T, a 8,5 miliona spośród nich powstało w fabryce w Hanowerze. Tylko od stycznia do końca października 2015 roku Volkswagen Samochody Użytkowe dostarczył klientom 139.100 egzemplarzy modelu T, oznacza to wzrost o 1,9%.

Bulli jest produkowany od 65 lat – najpierw od 1950 roku w Wolfsburgu, a następnie od 8 marca 1956 roku w wybudowanym wówczas od podstaw zakładzie Hanower-Stöcken. Od samego początku samochód ten cieszył się ogromnym powodzeniem - czy to hipisi, czy drobni rzemieślnicy, wszyscy byli zachwyceni modelem T.  To zauroczenie dotyczy także modelu szóstej generacji. Współczesny ekskluzywny egzemplarz w wersji specjalnej „Generation SIX” z dwubarwnym nadwoziem w kolorach białym i czerwonym oraz z 18-calowymi obręczami kół typu „Disc” wykonanymi w stylistyce retro z lekkich stopów nawiązuje do legendarnego T1 o przydomku Samba-Bus.

Modele serii T są w większości produkowane na nowych liniach montażowych, dzięki którym wszelkie etapy procesu produkcyjnego w zakładach w Hanowerze mogą przebiegać jeszcze efektywniej. Drugi zakład produkujący modele T znajduje się od 1993 roku w Poznaniu (zatrudnia 6.600 pracowników). Z jego taśm zjechało już ponad 10.000 Transporterów nowej generacji.

4trucks.pl / Volkswagen

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL