Fiat Fullback - nowy pick-up średniej ładowności

Fiat Fullback - nowy pick-up średniej ładowności

10 listopada zadebiutował nowy samochód marki Fiat Professional: Fullback.

Jest to pick-up o średniej ładowności, który będzie dostępny w sprzedaży od maja 2016 na całym obszarze EMEA. Sceną wybraną na światową premierę są Międzynarodowy Salon Samochodowy Dubaj 2015, największa impreza branżowa tego typu organizowana na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce.

Wraz z nowym modelem Fullback, marka Fiat Professional wchodzi do kategorii średniej ładowności pick-upów, która w obszarze EMEA odnotowuje roczną sprzedaż na poziomie 675 000 egzemplarzy, co daje 23% udział w łącznej sprzedaży LCV (lekkich samochodów dostawczych) na obszarze EMEA. Udział ten jest jeszcze większy na Bliskim Wschodzie (58%) i w Afryce (52%).

W tym strategicznym segmencie, nowy Fullback odegra z pewnością istotną rolę, dzięki swoim zwycięskim cechom, takim jak solidność i niezawodność. Bezkonkurencyjny pick-up powstał, aby sprostać i zaspokoić rzeczywiste potrzeby Klienta wykorzystującego samochód do pracy, ale również, dzięki swojej ogromnej uniwersalności, samochód z łatwością „odnajduje się" w życiu codziennym i czasie wolnym. Podsumowując, nowy samochód „podejmie" każde wyzwanie i stąd wybór jego nazwy. „Fullback" odgrywa istotną rolę w footballu amerykańskim oraz rugby (ostatni zawodnik w linii obrony jak i obrońca o cechach napastnika), będąc synonimem zawodnika potrafiącego poradzić sobie z każdą sytuacją.

Dorównując najlepszym konkurentom pod względem dostępnych wersji nadwozia, wymiarów i silników, pick-up Fiat Professional prezentuje złożoną gamę, która zostanie dostosowana do wymagań poszczególnych rynków EMEA. Pełna oferta obejmuje cztery wersje nadwozia („Pojedyncza kabina", „Kabina przedłużona", „Podwójna kabina" i „Podwozie do zabudowy") oraz trzy poziomy wyposażenia. Wszystkie wersje Fullback mają maksymalną wysokość 1780 mm, szerokość do 1815 mm oraz rozstaw osi równy 3000 mm. Natomiast długość nadwozia zmienia się w zależności od konfiguracji: osiąga 5155 mm w przypadku „Pojedynczej kabiny", 5275 mm - „Kabina przedłużona" i 5285 mm - „Podwójna kabina". Zmienna jest również długość skrzyni ładunkowej - 2265 mm w „Pojedynczej kabinie", 1850 mm w „Kabinie przedłużonej" i 1520 mm w „Podwójnej kabinie" - a ładowność może, w zależności od konfiguracji, osiągnąć nawet 1100 kg („Pojedyncza kabina").

Wreszcie, na obszarze Bliskiego Wschodu i Afryki, pick-up Fullback będzie wyposażony w dwie wersje silnikowe: diesel o pojemności 2,5 litra, o mocy od 81 kW (110 KM) do 131 kW (178 KM) oraz silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra, który rozwija moc 97 kW (132 KM). Ta oferta dotycząca silników może rywalizować z najlepszymi konkurentami i można ją zestawić (w zależności od rynku) z pięciostopniową, manualną lub automatyczną skrzynia biegów. W Europie natomiast, Fullback pojawi się z w pełni aluminiowym turbodieselem o pojemności 2,4 litra i z dwoma poziomami mocy - 113 kW (150 KM) lub 133 kW (180 KM) - zestawionym z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów albo pięciostopniową przekładnią automatyczną. Nowy pick-up Fullback będzie dostępny na wszystkich rynkach EMEA z napędem na tylną lub obie osie.

Zwiedzający Międzynarodowy Salon Samochodowy Dubaj 2015 będą mogli podziwiać kilka egzemplarzy pick-upów Fullback wyposażonych w specjalne akcesoria, które są zapowiedzią opracowywanej obecnie linii akcesoriów firmowanych przez Mopar. Marka ta zajmujące się usługami, obsługą Klienta, oryginalnymi częściami zamiennymi oraz akcesoriami dla marek FCA.

4trucks.pl / Fiat

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL