Volvo 7900 - cichy i bezemisyjny autobus miejski

Volvo 7900 - cichy i bezemisyjny autobus miejski

Po raz pierwszy Volvo Buses zaprezentowało swój nowy elektryczny autobus w 12-metrowej wersji do produkcji seryjnej.

Oznacza to, że firma posiada teraz kompletną flotę zelektryfikowanych autobusów. Nowe Volvo 7900 Electric jest ciche i bezemisyjne, a także o około 80 procent bardziej wydajne energetycznie od porównywalnych autobusów z silnikiem diesla. Sprzedaż autobusu rozpocznie się w 2016 roku.

Na targach publicznego transportu, które odbyły się w tym roku w Mediolanie, Volvo Buses zaprezentowało jeden z elektrycznych autobusów koncepcyjnych, które od tego lata są częścią transportu miejskiego w Göteborgu. Natomiast na targach autobusowych w Kortrijk firma zaprezentowała nowy autobus elektryczny w wersji komercyjnej, który jest gotowy do wprowadzenia na rynek.

- Jest to dla nas kolejny bardzo ważny kamień milowy na drodze do zrównoważonego transportu przyszłości, a także bardziej czystej i cichej przestrzeni miejskiej. Obecnie oferujemy pełną gamę produktów, które pozwalają stworzyć systemy zelektryfikowanego transportu autobusowego umożliwiające każdemu miastu na świecie wkroczenie w przyszłość - mówi Håkan Agnevall, Prezes Volvo Buses.

12-metrowy cichy i bezemisyjny autobus
Nowe Volvo 7900 Electric jest ciche i bezemisyjne, a także o około 80 procent bardziej wydajne energetycznie od porównywalnych autobusów z silnikiem diesla. Pojazd wyposażony jest w akumulatory litowo-jonowe, które ładują się przy każdym hamowaniu oraz dzięki źródłom zasilania dostępnym na przystankach końcowych. Ładowanie za pomocą źródła zasilania trwa od trzech do sześciu minut*. Każda minuta ładowania pozwala na 5-10 minut jazdy. Autobus jest przeznaczony do jazdy na trasach o długości 10-20 kilometrów. Możliwość ładowania na końcowych przystankach pozwala na stworzenie infrastruktury autobusowej, która nie jest zależna od pojemności akumulatora. Dwuosiowy, 12-metrowy autobus posiada aluminiowe nadwozie, trzy pary drzwi, jest niskopodłogowy, a jego wnętrze jest jasne i przestronne.

Pojazdy, obsługa oraz infrastruktura ładowania
Elektryczny autobus Volvo 7900 Electric zostanie wprowadzony na rynek  jako kompletne rozwiązanie, które obejmuje finansowanie, obsługę pojazdów oraz konserwację akumulatorów. Dzięki współpracy Volvo z firmami Siemens oraz ABB, infrastruktura ładowania jest również częścią tego kompleksowego rozwiązania. Wraz z lokalnymi partnerami Volvo oferuje również usługi serwisu. Inne rozwiązania, np. ustawienia prędkości, Zarządzanie Strefą (Zone Management) czy usługi zarządzania ruchem są opcjonalne.

Kompleksowa oferta zelektryfikowanych autobusów
Po wprowadzeniu na rynek Volvo 7900 Electric, Volvo Buses oferuje pełną flotę zelektryfikowanych autobusów. Oprócz najnowszego modelu, gama obejmuje hybrydę Volvo 7900 Hybrid (dostępną również w wersji przegubowej) oraz elektryczną hybrydę Volvo 7900 Electric Hybrid. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2010 roku pierwszych hybryd, Volvo sprzedało w sumie ponad 2200 zelektryfikowanych autobusów.

4trucks.pl / Volvo

Przeczytaj też:
Elektryczny Solaris w nowej odsłonie

Jak informuje spółka Solaris Bus & Coach jeszcze w tym roku pojawi się nowy autobus elektryczny.

Pierwszy elektryczny autonomiczny autobus wyjechał z pasażerami na ulicę (video)

Autobus manewruje bez pomocy kierowcy.

 

Ford opracował dźwięk do pojazdów elektrycznych uznając, że samochody są zbyt ciche

W czasie gdy samochody z silnikami spalinowymi są głośne, pojazdy elektryczne są za ciche i mogą stwarzać niebezpieczeństwo.

Zwiedzanie miasta w elektrycznym piętrowym autokarze

Po Londynie jeździ elektryczny, piętrowy autokar. Jest to pojazd wycieczkowy i służy turystom do zwiedzania miasta.

Elektryczny autokar Flixbus obsłuży regularną linię

Autokar chińskiego producenta BYD od wczoraj obsługuje 110 km trasę pomiędzy frankfurckim portem lotniczym, a dworcem autobusowym w Mannheim.

Ze Stolicy znikną autobusy z silnikiem Diesla

Miejskie Zakłady Autobusowe ogłosiły przetarg nieograniczony na zakup 130 autobusów elektrycznych. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 5 grudnia.

Elektryczny Solaris obsłuży port w Ystad

Trzy lata temu Solaris wyprodukował 8 autobusów dedykowanych do obsługi ruchu pasażerskiego w porcie Pireus w Grecji.

Z Wrocławia do Oslo

Volvo Buses otrzymało zamówienie od firmy Norgesbuss z Oslo na 17 autobusów Volvo 7900 Electric

Wielka impreza z elektrycznymi autobusami

Wraz z regatami Volvo Ocean Race, w Göteborgu pojawią się elektryczne autobusy przegubowe

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL