Wystartowała Akademia TransEdu dla studentów

Wystartowała Akademia TransEdu dla studentów

Ruszyła nowa edycja Akademii TransEdu, programu wspierającego studentów i uczniów logistyki.

W ramach Akademii w szkołach i na uczelniach organizowane są wykłady,  ćwiczenia z programami logistycznymi oraz międzyuczelniane turnieje gry symulującej giełdę transportową. W roku akademickim 2015/2016 studenci mogą też skorzystać z bezpłatnych kursów przygotowanych przez praktyków i kadrę akademicką. Powstały one w oparciu o wyniki badań dotyczących aktualnych potrzeb rynku TSL. Dodatkową nowością są oficjalne testy organizowane na partnerskich uczelniach, weryfikujące wiedzę zdobytą na kursach.

Akademia TransEdu wspiera ambitnych studentów logistyki od trzech lat. Współpracuje z 50 szkołami wyższymi w całej Polsce, w których regularnie organizuje zajęcia dla zainteresowanych pracą w transporcie drogowym. Program cieszy się dużą popularnością zarówno wśród samych studentów, jak i prowadzących. Co ważne, również wśród pracodawców, którzy widzą w nim potencjał skupiania osób poważnie myślących o pracy w branży TSL.

Najnowsza odsłona TransEdu to przede wszystkim internetowa, bezpłatna platforma, na której znajdują się kursy dotyczące najważniejszych gałęzi branży, pomocne artykuły (np. o założeniu firmy transportowej, cechach idealnego spedytora czy wykorzystywaniu w pracy swoich mocnych stron), filmy oraz mini-gry poszerzające zakres wiedzy logistyków. Publikowana wiedza powstaje przy wsparciu ekspertów z branży TSL i wykładowców akademickich. W organizowanych na uczelniach testach na najlepszych studentów czekają oficjalne zaświadczenia i, w niedalekiej przyszłości, propozycje staży w firmach transportowych.

W grudniu odbędzie się 6. ogólnopolski turniej TransEdu, w którym będzie można wygrać cenne nagrody rzeczowe, certyfikaty oraz kody umożliwiające rozwiązanie największego testu na świecie wskazującego na talenty (czyli najmocniejsze strony człowieka). Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji znajduje się na stronie www.edu.trans.eu.

4trucks.pl / Trans.eu

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL