Platforma Transics TX-CONNECT - wszystkie dane pojazdu w jednym miejscu

Platforma Transics TX-CONNECT - wszystkie dane pojazdu w jednym miejscu

Należąca do grupy WABCO firma Transics specjalizująca się w rozwiązaniach telematycznych prezentuje na targach Trans Poland 2015 swoją innowacyjną platformę TX-CONNECT do zarządzania flotą.

W przeciwieństwie do znanych już rozwiązań telematycznych, które gromadzą i przetwarzają jedynie dane z komputera pokładowego lub naczepy, TX-CONNECT zbiera i wizualizuje w czasie rzeczywistym dane dotyczące ciągnika, naczep, kierowców i towarów – wszystko to w ramach jednej platformy. Jest ona prawdziwym centrum komunikacyjnym umożliwiającym szybką wymianę informacji pomiędzy kierowcami i dyspozytorami w bazie. Przynosi też przewoźnikowi same korzyści: większe bezpieczeństwo na drodze, większą wydajność kierowców i pojazdów oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko.

Nowym istotnym elementem platformy Transics, już dostępnym w sprzedaży, jest rozwiązanie telematyczne TX-TRAILERGUARD dla naczep. TX-TRAILERGUARD przetwarza dane z różnych systemów naczepowych, EBS i chłodniczych, a także urządzeń peryferyjnych, czujników oraz systemów polepszających hamowanie, a także zwiększających stabilność, wydajność i bezpieczeństwo.

Pozyskane w ten sposób dane są łączone z informacjami zarejestrowanymi przez zintegrowany komputer pokładowy Transics. Następnie oprogramowanie biurowe TX-CONNECT wizualizuje wszystkie przepływy danych, tworząc zestawienie z przydatnymi raportami do zarządzania flotą. Przewoźnik zyskuje nowe źródła informacji, za których pomocą może w ukierunkowany sposób wpłynąć na polepszenie bezpieczeństwa i wydajności swojej floty.

Inteligentne naczepy z rozwiązaniami WABCO
Drugim sztandarowym produktem, który Transics prezentuje na targach, jest wielokrotnie nagradzany pakiet „Intelligent Trailer Programme” (ITP) firmy WABCO. Produkt ten posiada ponad 40 ważnych funkcji pomagających konstruktorom ciężarówek, specjalistom od zarządzania flotą i dyspozytorom w obniżaniu kosztów transportu, oszczędzaniu paliwa i polepszaniu bezpieczeństwa oraz komfortu kierowców. Umożliwia na przykład zintegrowanie danych z systemu stabilizacyjnego RSS w systemie TX-TRAILERGUARD, przez co RSS zapobiega przewróceniu się naczepy przy nadmiernej prędkości lub awaryjnym hamowaniu, nawet jeśli pojazd nie jest wyposażony w system RSC.

TX-TRAILERGUARD przetwarza też dane z systemu OptiTire, który kontroluje ciśnienie opon. Dzięki informacjom uzyskanym z OptiTire przewoźnik może zaoszczędzić nawet 2% paliwa i znaczenie przedłużyć żywotność opon swoich pojazdów. OptiTire pomaga ponadto wykryć na czas uszkodzenia w ogumieniu, co pozwoli zapobiec poważniejszym awariom, polepszyć bezpieczeństwo jazdy i zaoszczędzić na kosztach napraw i wymiany.

Pakiet „Intelligent Trailer Programme” firmy WABCO oferuje też funkcję TailGUARD do wykrywania martwego pola, która pomaga kierowcom cofającym pojazdem uniknąć wypadków przy ograniczonej widoczności z tyłu.

Transics integruje aplikacje na urządzenia stacjonarne i mobilne
Oferta firmy Transics obejmuje naprawdę szeroki wybór rozwiązań do zarządzania flotą pojazdów.

1. Mobilna aplikacja TX-SMART oferuje wsparcie przy wszelkich działaniach wykonywanych przez niezależnych kierowców, podwykonawców i kierowców firm dystrybucyjnych poza kabiną pojazdu a także pozwala rejestrować dane dotyczące ładunku. TX-SMART gromadzi dużą ilość wysokiej jakości danych, automatyzuje procedury i tworzy synergie pomiędzy podwykonawcami a zleceniodawcami. I co ważne, nie wymaga znacznych inwestycji.

2. Stacjonarne komputery pokładowe, takie jak TX-SKY z intuicyjnym ekranem dotykowym lub bezekranowe TX-GO pomagają w bezpiecznej transmisji ważnych danych firmowych, np. pochodzących z tachografu, lub też informacji na temat działań kierowców, zużycia paliwa i stylu jazdy.

3. Dzięki połączeniu urządzeń mobilnych i zamontowanych na stałe spedytorzy, przewoźnicy i usługodawcy z zakresu logistyki mogą zoptymalizować zarządzanie swoją flotą. Korzystają z tego, co najlepsze z dwóch światów: z elastyczności, jaką dają urządzenia mobilne i bezpieczeństwa niezbędnego przy przesyłaniu danych firmowych. Na przykład rozwiązanie TX-SMART dla TX-GO łączy w sobie aplikację TX-SMART dla kierowców z komputerem pokładowym TX-GO bez ekranu. W ten sposób dwa urządzenia, dzięki właściwym im funkcjom, pozwalają rejestrować innego rodzaju dane, które się idealnie uzupełniają. Podczas gdy TX-SMART zapewnia wsparcie dla komunikacji kierowców i ich codziennej pracy poza kabiną ciężarówki, komputer TX-GO obsługuje transfer wrażliwych, pochodzących z pojazdu danych firmowych do bazy. Następnie tamtejsze oprogramowanie biurowe TX-CONNECT idealnie łączy informacje z obu tych urządzeń, generując jedno wspólne zestawienie przesłanych danych.

4. TX-FLEX natomiast jest mobilnym dodatkiem do stacjonarnego komputera pokładowego TX-SKY, przetwarzającym uzyskiwane w czasie rzeczywistym dane dotyczące kierowców i pojazdów, zarejestrowane poza kabiną (informacje o przesyłce, skany, zdjęcia itp.) Dużą zaletą jest to, że wszystkie dane zgromadzone przez rozwiązania z serii TX są w bardzo przejrzysty sposób przetwarzane i wizualizowane przez biurową platformę TX-CONNECT w bazie firmy.

4trucks.pl / Transics

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL