e-booking TRUCK - nowa usługa Służby Celnej dla firm transportowych

e-booking TRUCK - nowa usługa Służby Celnej dla firm transportowych

Służba Celna udostępniła firmom transportowym wykonującym międzynarodowy transport usługę e-Booking TRUCK, umożliwiającą rezerwację terminu granicznej obsługi wywozowej.

System eBooking TRUCK to rozwiązanie informatyczne dedykowane usprawnieniu ruchu wywozowego towarów z Polski, stworzone w oparciu o badania środowiska transportowego. Dzięki specjalnemu serwisowi internetowemu kierowcy samochodów ciężarowych, a w ich imieniu także przedsiębiorcy transportowi, mogą z wyprzedzeniem 30-dniowym rezerwować termin odprawy granicznej. Usługa dostępna jest od 5 października 2015 r. dla korzystających z odpraw na przejściu granicznym w Grzechotkach (granica z Federacją Rosyjską) i Terminalu Samochodowym w Koroszczynie (granica z Białorusią). To pierwszy tego typu system uruchomiony na granicach zewnętrznych Unii Europejskiej, którego głównym celem jest  zwiększenie przepustowości na wschodnich granicach Polski.

W pierwszym tygodniu dostępności z eBooking TRUCK skorzystało 352 użytkowników, kierowców i przedsiębiorców. W tym czasie odprawionych zostało łącznie 5315 pojazdów ciężarowych, wśród których znaleźli się także pierwsi użytkownicy rezerwujący on-line termin odprawy z wyprzedzeniem.

Z usługi można skorzystać w kilku prostych krokach:

  • Rejestracja poprzez stronę www.e-booking.gov.pl (czynność jednorazowa, po której możliwe będzie zalogowanie się na konto),
  • Rezerwacja dogodnego terminu odprawy – samemu lub przy wsparciu np. spedytora lub agenta celnego,
  • Otrzymanie potwierdzenia rezerwacji terminu na podany adres e-mail,
  • Przyjazd do strefy oczekiwania na przejściu granicznym, np. na 2 godziny przed odprawą,
  • Wywołanie ze strefy oczekiwania i odprawienie się o zarezerwowanej wcześniej godzinie.

4trucks.pl / Departament Służby Celnej

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL