PEKAES wspiera młodych logistyków

PEKAES wspiera młodych logistyków

PEKAES, wiodący polski operator logistyczny, z zaangażowaniem wspiera młodych adeptów szkół logistycznych.

Największa polska spółka z branży TSL została sponsorem VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – turnieju z wiedzy logistycznej, który dla wielu stanie się początkiem wymarzonej kariery w zawodzie.

Celem olimpiady jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich problematyką logistyczną oraz promowanie talentów wśród potencjalnych pracodawców. Wartym podkreślenia jest fakt, że finałowa grupa uczniów zostaje jednocześnie zwolniona z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. To jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki cieszący się takim przywilejem.

Zainteresowanie konkursem z roku na rok rośnie. W tegorocznej edycji olimpiady udział bierze ponad 8 300 uczniów z 294 szkół w całej Polsce. Podobnie, jak w latach ubiegłych, by wygrać, każdy z uczestników musi przebrnąć przez 3 etapy konkursu: eliminacje, zawody okręgowe oraz finał.
W pierwszym etapie – eliminacyjnym, uczniowie zmierzą się dwudziestoma pięcioma pytaniami testowymi z zakresu wiedzy logistycznej. Uczniowie z najlepszymi wynikami, zakwalifikują się do II etapu Olimpiady – zawodów okręgowych, które wyłonią już skład finałowy. Rozstrzygnięcie nastąpi 4 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

- Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to znakomita okazja dla uczniów, by jeszcze na etapie szkolnym, z sukcesem i mocnym akcentem, rozpocząć swoją karierę zawodową. Operatorzy logistyczni to doceniają, gdyż rynek pracy potrzebuje dziś pracowników z pasją, zaangażowaniem i ukierunkowaniem na cel - mówi Maja Kuryłło, dyrektor personalny PEKAES.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. PEKAES SA jest sponsorem brązowym przedsięwzięcia.

4trucks.pl / PEKAES

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL