Silnik PACCAR MX-11 w Ameryce Północnej

Silnik PACCAR

Firma PACCAR rozszerza swój asortyment silników w Ameryce Północnej o nowy silnik PACCAR MX-11, o mocy do 430 KM i momencie obrotowym 2100 Nm.

Silnik PACCAR MX-11, stanowiący uzupełnienie nagradzanej jednostki napędowej PACCAR MX-13, ma być dostępny w ciężarówkach Kenworth i Peterbilt od stycznia 2016 r. PACCAR z powodzeniem wprowadził silnik PACCAR MX-11 na rynki europejskie w 2013 r., instalując w ciągu ostatnich dwóch lat ponad 10 000 takich jednostek w pojazdach DAF.

- Silnik PACCAR MX-11 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu optymalnego działania i oszczędnego zużycia paliwa, najwyższej w branży trwałości i niezawodności oraz cichego środowiska pracy dla kierowcypowiedział Landon Sproull, wiceprezes PACCAR.Dzięki ponad 50-letniej historii rozwoju silników i specjalistycznej wiedzy PACCAR w zakresie produkcji, firma stała się jednym z wiodących producentów silników wysokoprężnych na świecie.

Silnik PACCAR MX-11 o pojemności 10,8 l można scharakteryzować jako połączenie najnowocześniejszych innowacji i sprawdzonych technologii, które zmniejszają jego wagę i zapewniają cechy potrzebne w licznych zastosowaniach drogowych i specjalistycznych. Konstrukcja silnika PACCAR MX-11 z podwójnym wałkiem rozrządu w głowicy w połączeniu ze zwartym blokiem silnika i głowicą cylindrów wykonanymi z żeliwa wermikularnego (CGI) gwarantują wysoką trwałość, pozwalającą spełnić najwyższy w branży standard B10 (zakładający, że 90 procent jednostek będzie nadal działać) przy przebiegu miliona mil (1,6 mln km). W silniku PACCAR MX-11 wykorzystano technologię common rail pozwalającą uzyskiwać ciśnienie wtrysku do 2 500 barów, co zapewnia optymalizację zapłonu i najniższe możliwe poziomy zużycia paliwa i hałasu.

PACCAR jest światowym liderem technologicznym w dziedzinie projektowania, wytwarzania i wspierania klientów szukających wysokiej jakości samochodów ciężarowych przystosowanych do niewielkich, średnich i dużych obciążeń, sprzedawanych pod markami Kenworth, Peterbilt i DAF. PACCAR zajmuje się również projektowaniem i produkcją nowoczesnych silników wysokoprężnych, świadczy usługi finansowe i informatyczne związane ze swoją główną działalnością oraz zajmuje się dystrybucją części zamiennych do samochodów ciężarowych.

4trucks.pl / DAF Trucks Polska

Przeczytaj też:
Jakie ciężarówki wybierali polscy przewoźnicy? Mercedes-Benz na prowadzeniu

Od początku roku przybyło 18 322 nowe pojazdy o DMC pow. 3,5t i jest to więcej o 11% niż w tym samym czasie ub.r.

 

Przygodny świadek udaremnił jazdę pijanemu kierowcy ciężarówki

Kierowca DAF-a miał ponad 2 promile alkoholu.

 

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych lipiec 2018

W lipcu br. nowe rejestracje w całej grupie pojazdów użytkowych pow. 3,5t. wyniosły 2202 szt.

100 DAF dla firmy BATIM

W dniu 7.07.2017 odbyło się uroczyste przekazanie setnego pojazdu marki DAF firmie BATIM.

Optymalizacja kosztów naprawy

Wydatki związane z serwisem oraz naprawą pojazdów i naczep są jednym z podstawowych czynników składających się na koszt użytkowania pojazdu. W jaki sposób można je zredukować? Setna ciężarówka Marathon International

Marathon International, lider rynku usług transportowych i logistycznych, świętuje setną ciężarówkę floty. Ciągniki DAF dla MTD Butkiewicz

W oddziale firmy DBK w Białymstoku, autoryzowanego dealera DAF, odbyło się uroczyste przekazanie kolejnej partii ciągników siodłowych XF 460 FT SSC dla firmy MTD Butkiewicz. Stutysięczny kontrakt serwisowy DAF

Sprzedaż kontraktów serwisowych DAF MultiSupport podwoiła się od 2014 r. Leyland Trucks świętuje wyprodukowanie 400 000 ciężarówek

Firma Leyland Trucks wyprodukowała swój 400 000. pojazd użytkowy od rozpoczęcia działalności obecnego zakładu w Wielkiej Brytanii w 1980 r.

Wyszukiwarka

Informacje