Filtry Champion wracają na rynek

Filtry Champion wracają na rynek

Federal-Mogul Motorparts, powraca na rynek z większym asortymentem filtrów Champion®.

Udoskonalona linia produktów wyróżnia się jeszcze lepszymi właściwościami i atrakcyjnym opakowaniem. Dodatkowym wsparciem jest internetowy katalog filtrów Champion, które są już dostępne w sprzedaży na rynku wtórnym.

Od 2014 roku Champion wprowadził do oferty ponad 490 nowych filtrów. Rozszerzona oferta produktowa to ponad 1300 jednostek towarowych SKU, które aktualnie znajdują zastosowanie w ponad 94% europejskiego parku samochodowego. Tak kompleksowa oferta umożliwia znalezienie odpowiedniego produktu do niemal każdego serwisowanego pojazdu.

- Inżynierowie Federal-Mogul przeprojektowali filtry paliwa, powietrza, oleju i kabinowe marki Champion, aby spełniały wysokie standardy OE i wymagania najnowszych silnikówmówi Sanda Kristicevic, Product Manager z Federal-Mogul, odpowiedzialna za ofertę filtrów - Nasze filtry są testowane zgodnie z obowiązującymi standardami ISO oraz spełniają wymagania nowych silników Euro 5 i Euro 6. Nowa oferta filtrów Champion została udoskonalona oraz wyprodukowana z użyciem najnowszych technologii, co pozwala spełnić oczekiwania klientów w zakresie jakości, wydajności pracy oraz prostej instalacji. Nowe filtry są już produkowane i dostępne w sprzedaży na rynku wtórnym.

Nowe filtry paliwa Champion do silników Diesla z układami wtryskowymi typu common rail są wykonane z wielowarstwowego materiału syntetycznego, wyprodukowanego w technologii pneumotermicznej (melt blown). Pozwala to na filtrację zanieczyszczeń o wielkości nawet 3 µm i zapewnia wysoką, sięgająca 99,8% skuteczność separacji wody. W porównaniu z filtrami konwencjonalnymi, materiały produkowane metodą pneumotermiczną zwiększają wydajność filtrowania nawet o 29,4% w przypadku zanieczyszczeń o rozmiarze 5 µm i mniejszych.

Filtry oleju marki Champion są produkowane z mikrowłókien szklanych. Umożliwia to skuteczniejszą filtrację zanieczyszczeń w porównaniu z konwencjonalnymi materiałami filtracyjnymi. Mikrowłókna szklane zmniejszają spadki ciśnienia nawet o 50%, dzięki  czemu filtry Champion oferują od 2 do 4 razy dłuższe okresy pracy w porównaniu z produktami tradycyjnymi.

Filtry powietrza marki Champion to odpowiedniki produktów OE, dlatego posiadają wydajność filtrowania drobnych cząstek porównywalną do produktów używanych na pierwszy montaż.

Federal-Mogul Motorparts wprowadził w tym roku innowacyjną technologię Flexi Frame® w produkcji filtrów kabinowych, dzięki czemu ich montaż odbywa się bez ryzyka uszkodzenia lub deformacji. Związki węgla aktywnego zawarte w materiale filtracyjnym nie przepuszczają zarówno pyłów, jak i toksycznych gazów spalinowych. Filtry paliwa, powietrza, kabinowe oraz oleju marki Champion otrzymały również nowe opakowania z interaktywnymi kodami QR, ułatwiającymi sprawdzenie przez serwisanta numeru części. Link ukryty w kodzie graficznym QR kieruje również do filmów instruktażowych oraz szczegółowych instrukcji montażu filtrów kabinowych, dostępnych w katalogu na stronie internetowej. Takie rozwiązanie skraca czas montażu.

W lutym 2015 roku pojawił się także nowy katalog marki Champion z pełnym asortymentem filtrów. Wyróżnia go nowa, kompleksowa struktura numeracji części, zmieniona szata graficzna oraz przejrzysty układ produktów. Aktualizowany na bieżąco katalog Champion można znaleźć pod adresem www.fmecat.eu.

4trucks.pl / Federal-Mogul Motorparts

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL