Grupa DSV przejmie UTi Worldwide Inc.

Grupa DSV przejmie UTi Worldwide Inc.

Grupa DSV podpisała w piątek, 9 października, porozumienie o przejęciu UTi Worldwide Inc.

UTi jest globalnym operatorem logistycznym z przychodami przekraczającymi 3,9 mld USD, zatrudniającym 21 tys. pracowników w 58 krajach. Połączenie firm sprawi, że staną się one tym samym jedną z najsilniejszych sieci logistyczno-transportowych na świecie.

Kurt K. Larsen, Przewodniczący Rady Nadzorczej DSV: - Z przyjemnością ogłaszam podjęcie pierwszego kroku w celu połączenia DSV i Uti. Nasze firmy doskonale się uzupełniają, zarówno w zakresie naszych aktywności biznesowych, jak i geograficznego obszaru działania. Wspólnie staniemy się jeszcze silniejsi, wykorzystując synergię biznesową oraz globalny zasięg z korzyścią dla naszych akcjonariuszy, klientów i pracowników. Cieszymy się na połączenie sił i powitanie naszych nowych kolegów z UTi w szeregach do DSV.

Roger MacFarlane, Przewodniczący Rady Nadzorczej UTi: - Działamy w branży, w której zwiększanie skali operacji jest kluczowe. Połączenie sił z DSV zapewni naszym klientom wartość dodaną, otworzy nowe możliwości przed naszymi pracownikami, będąc jednocześnie niezwykle atrakcyjnym finansowo posunięciem dla naszych akcjonariuszy. Z tego względu Rada Nadzorcza UTi jednogłośnie przyjęła propozycję przejęcia przez DSV, rekomendując swoim akcjonariuszom zaakceptowanie tego porozumienia.

Proces akwizycji jest obecnie na etapie akceptacji przez udziałowców UTi. W niektórych krajach musi on zostać dodatkowo zaakceptowany przez organy ochrony konkurencji i organy antymonopolowe. Jeśli wszystko przebiegnie bez przeszkód cały proces zakończy się w pierwszym kwartale 2016 roku.

Uzasadnienie strategiczne – idealne dopasowanie
Przejęcia są integralną częścią strategii rozwoju DSV, które posiada duże doświadczenie w pomyślnej integracji przejętych spółek. Spodziewane zwiększenie przychodów po połączeniu DSV z UTi wyniesie ok. 50 proc., a firma znajdzie się w grupie czterech największych globalnych operatorów logistycznych, tworząc tym samym jedną z najsilniejszych sieci logistyczno-transportowych na świecie. Kwota przychodów pro forma za 2014 sumuje się do około 13 mld USD (75 mld DKK), a połączone siły robocze operatora wzrosną do 44 tys. osób w 84 krajach, 848 biura i 339 obiekty logistyczne.

Dywizja Air & Sea zostanie znacząco wzmocniona, a DSV uzyska również dodatkowe wsparcie w zakresie obsługi różnorodnych branż we wszystkich swoich dywizjach. DSV stanie się prawdziwie globalnym operatorem logistyki kontraktowej, rozszerzając swoje aktywności związane z transportem drogowym również poza granice Europy.

Połączenie obu firm będzie także skutkowało lepszym balansem geograficznym, skutkującym 61 proc. przychodów osiąganych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, 17 proc. w obu Amerykach, 16 proc. w Azji (APAC) i 6% w Afryce Subsaharyjskiej.

4trucks.pl / DSV

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje