Bandag U-AP 001 - nowy bieżnik do eksploatacji w mieście

Bandag U-AP 001 - nowy bieżnik do eksploatacji w mieście

Wkrótce po wprowadzeniu w 2014 roku opon Bridgestone U-AP 001, na rynek wchodzi nowy bieżnik Bandag U-AP 001 przeznaczony do opon wszystkich osi w pojazdach eksploatowanych w mieście.

Staje się on nie tylko nowym wzorcem w bieżnikowaniu opon do samochodów użytkowanych w warunkach miejskich, ale także idealną propozycją dla operatorów parków pojazdów starających się obniżać koszt każdego pokonanego kilometra. Zaprojektowany z myślą o autobusach miejskich i pojazdach komunalnych, bieżnik Bandag U-AP 001 wyróżnia się imponującą trwałością, nadaje się do całorocznej eksploatacji (oznaczenie M+S) oraz jest wyjątkowo odporny na nierównomierne zużycie. Dzięki tym cechom operatorzy flot mogą maksymalnie wykorzystać posiadane zestawy opon podczas jazdy po ulicach miast. Wyznacza on więc nowy standard bieżnikowania, spójny ze wspólną strategią firm Bridgestone i Bandag – Total Tyre Life.

Trwałość
Nowy bieżnik Bandag U-AP został zaprojektowany tak, by sprostać takim wyzwaniom, jak zróżnicowana nawierzchnia, ciasne zakręty, nieprzewidywalne obciążenie oraz ciągłe zatrzymywanie się i ruszanie. Jednocześnie oferuje on wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo, a przede wszystkim długie przebiegi. Bandag U-AP 001 jest trwalszy nawet o 25 proc., co przekłada się na znaczne oszczędności na wymianie i eksploatacji ogumienia.

Charakterystyka
Oprócz trwałości atutem bieżnika Bandag U-AP 001 jest także jego charakterystyka. Dzięki zastosowaniu bieżnika wysokiej klasy i zaawansowanej technologii Dual Sipe firmy Bridgestone, opony bieżnikowane najnowocześniejszą metodą oferują doskonałe właściwości jezdne na każdej nawierzchni i przy każdej pogodzie, z jaką mogą się spotkać kierowcy w mieście. Dotyczy to także znakomitej przyczepności na mokrej i zaśnieżonej drodze, co potwierdzono oznaczeniem M+S. Nowy wzór ogranicza także ryzyko zakleszczania się w rowkach bieżnika drobnych kamieni, co zmniejsza tempo zużywania się opony i wydłuża jej żywotność.

Oszczędność kosztów
Harald Van Ooteghem, Senior Manager Truck & Bus Tyres Category Management, powiedział: - Bardzo cieszymy się z wprowadzenia na rynek bieżnika Bandag U-AP 001. W zasadzie zdawaliśmy sobie sprawę z ogromnego potencjału nowego wzoru dla naszego programu Total Tyre Life już w ubiegłym roku, kiedy zaoferowaliśmy na rynku opony Bridgestone U-AP 001. Znacznie wydłużone przebiegi oraz bezpieczeństwo i komfort kierowcy gwarantowane przez markę Bridgestone w równym stopniu przyczyniają się do odnotowywanych przez użytkowników oszczędności mierzonych całkowitym kosztem eksploatacji ogumienia na kilometr przebiegu. Większe przebiegi oznaczają niższe koszty związane z wymianą opon, mniejsze opory toczenia to niższe zużycie paliwa, a najwyższy poziom bezpieczeństwa i korzystna charakterystyka opony pozwalają ograniczyć przerwy w eksploatacji i przestoje pojazdów. W skrócie: Bandag oferuje atrakcyjne parametry pod każdym względem, dzięki czemu nasi klienci mogą zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną.

Program Total Tyre Life
Bieżnikowane opony Badag U-AP 001 doskonale wpisują się w program Total Tyre Life, stworzony, by pomóc właścicielom flot pojazdów w maksymalizacji rentowności inwestycji w ogumienie premium i obniżeniu całkowitego kosztu przypadającego na każdy kilometr. Program Total Tyre Life zakłada połączenie solidnych karkasów z bieżnikiem wysokiej klasy w celu uzyskania ogumienia najwyższej jakości, na którym użytkownik zajedzie dalej – dosłownie i w przenośni.

Nowy bieżnik Bandag U-AP 001 doskonale pasuje do opon Bridgestone U-AP 001, ale można go także wykorzystać do regeneracji innych markowych karkasów w rozmiarach: 245/70R19,5; 265/70R19,5; 305/70R19,5; 11R22,5, 12R22,5; 295/80R22,5; 275/70R22,5 oraz 305/70R22,5.

4trucks.pl / Bridgestone

Przeczytaj też:
Dwa nowe produkty do portfolio

Opony wytwarzane  przez największego producenta opon i wyrobów z gumy na świecie

Z projektem „Built for Better™”

Marka Bandag wkracza w swoje 7. dziesięciolecie

Z komputerami w nowy rok szkolny

Kilkadziesiąt komputerów stacjonarnych trafiło do dwóch wielkopolskich placówek oświatowych – Szkoły Podstawowej Tysiąclecia im. Mieszka I w Lednogórze i Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie. "Total Tyre Care – Identyfikujemy się z Twoją flotą"

Pod tytułowym hasłem Bridgestone otwiera swoje stoisko na targach IAA 2016 w Hanowerze. Od 21 do 29 września będzie tam prezentować swoje najnowsze systemy ułatwiające operatorom flot zarządzanie ogumieniem i pojazdami.  Nowe bieżniki Bandag

Bandag wprowadza zupełnie nowy bieżnik dla opon na oś napędową. Nowy bieżnik Bandag do przyczep

Bandag, światowa marka w dziedzinie bieżnikowania, wprowadza niskoprofilowy bieżnik do dużych przyczep – Bandag Rib Regional-Ultra Wide Base (BRR-UWB).  Bridgestone zwiększa zatrudnienie wśród młodych

Bridgestone podjął się wsparcia Paktu na Rzecz Młodzieży. Radosław Bółkowski w Bridgestone East Europe

Radosław Bółkowski od 1 października 2015 roku objął stanowisko Regional Consumer Business Unit Director w Bridgestone East Europe. Bandag z trzema nowymi zimowymi bieżnikami

Bandag, firma wyznaczająca światowy standard najwyższej jakości produktów i usług do bieżnikowania, podnosi poprzeczkę, wprowadzając trzy nowe zimowe bieżniki na oś napędową i do naczep.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL