Nowości DAF na wystawie RAI w Amsterdamie

Nowości DAF na wystawie RAI w Amsterdamie

DAF prezentuje nowe produkty na wystawie RAI w Amsterdamie i ogłasza zwiększenie mocy produkcyjnych.


DAF rozpoczyna budowę wartej 100 mln EUR nowej, przyjaznej dla środowiska lakierni w Westerlo w Belgii. Spółka zainwestuje również w dalsze zwiększenie mocy produkcyjnej i wydajności nowoczesnych zakładów produkcyjnych DAF. Na wystawie Amsterdam BedrijfsautoRAI DAF ogłosi również wprowadzenie wielu innowacji produktowych, które pomogą klientom DAF obniżyć koszty operacyjne.
 
Europejski rynek ciężarówek powyżej 16 ton wzrósł o 20% w sierpniu 2015 r. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. W odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony klientów w czwartym kwartale DAF w rekordowym tempie zwiększy produkcję w swojej fabryce pojazdów w Eindhovenpowiedział prezes DAF Trucks, Harrie Schippers. – Jestem dumny z 10 000 pracowników DAF, którzy produkują nagradzane pojazdy DAF XF, CF i LF, a także wspierają naszych klientów na całym świecie poprzez doskonały program PACCAR Parts i PACCAR Financial (usługi finansowe). Obecnie dokonywane inwestycje w nowe technologie produkcji będą wspierać przyszły wzrost DAF. Cieszymy się, że montaż uniwersalnej serii DAF CF rozpocznie się w Brazylii. Ten asortyment pojazdów zwiększa nasze możliwości sprzedaży w Ameryce Południowej, stanowiąc uzupełnienie oferty DAF XF obecnej na rynku. Ponadto DAF nadal jest liderem rynku na Tajwanie. 

Nowoczesna seria DAF Euro 6 ciężarówek będzie prezentowana na wystawie Amsterdam BedrijfsautoRAI, która odbędzie się w dniach 20-24 października 2015 r. W ramach swojej filozofii efektywności transportu (DAF Transport Efficiency) firma DAF wprowadza nowy model LF 2016.

LF 2016
Nowy model LF 2016 oferuje wiele udoskonaleń 4,5-litrowego silnika PACCAR PF-5, które zmniejszają zużycie paliwa do 5%. Nowa 12-biegowa zautomatyzowana skrzynia biegów AS Tronic, opcje dłuższego rozstawu osi i zwiększone pojemności zbiorników paliwa przyczyniają się do najwyższej wydajności pojazdu. Ponadto nowe aerodynamiczne pakiety zmniejszają zużycie paliwa o 4%, a zaawansowane technologie, takie jak system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, zaawansowany system hamowania awaryjnego, system ostrzegania przed kolizją czy adaptacyjny tempomat poprawiają komfort i bezpieczeństwo.
 
Nowe, wiodące w branży produkty i usługi prezentowane na wystawie BedrijfsautoRAI odzwierciedlają ciągłe inwestycje DAF służące dalszej poprawie efektywności transportu dla naszych klientówpowiedział Richard Zink, dyrektor DAF ds. Marketingu i Sprzedaży.

4trucks.pl / DAF

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL