Ramy typu B dla wózków platformowych i ciągników

Ramy typu B dla wózków platformowych i ciągników

STILL Polska wzbogaca ofertę zestawów transportowych dla wózków platformowych i ciągników o ramy typu „B”.

Dając większe możliwości planowania tras przejazdu, rozwiązanie to przyczynia się do poprawy wydajności urządzeń intralogistycznych.

Produkt zaprezentowany został po raz pierwszy na targach LogiMAT jako uzupełnienie oferty zestawów transportowych do ciągników. Duże zainteresowanie sprawiło, że ramy typu „B” trafiły do seryjnej produkcji, by następnie zostać wprowadzone na nasz rynek. Ich cechą wyróżniającą jest konstrukcja pozwalająca na załadunek i rozładunek z obu stron wózka. Prosta na pozór innowacja, radykalnie zmienia myślenie o planowaniu tras przejazdu. Umożliwia efektywną eksploatację alejek jednokierunkowych, zwężenie korytarzy roboczych i lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowej. Redukuje również liczbę manewrów niezbędnych do wykonania na trasie. Tym samym skraca się czas jej pokonania oraz zwiększa wydajność pracy pojazdu i operatora.

W związku z nieustającymi poszukiwaniami najefektywniejszych rozwiązań w branży intralogistycznej, coraz ważniejsza staje się elastyczność łańcucha dostaw w procesach produkcyjnych. Nowy koncept zestawów transportowych doskonale wpisuje się w ten trendmówi Tobiasz Jakubczak, specjalista ds. produktu STILL Polska. -Wszechstronne możliwości konfiguracji ram typu „B” pozwalają na zastosowanie rozwiązania przy pojedynczych stacjach, jak i trasach wymagających skomplikowanych operacji.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji, zminimalizowano wagę własną produktu, zwiększając jednocześnie potencjalną liczbę segmentów ciągniętych przez jeden wózek. Nośność ram typu „B” wynosi 1 000 kg. Ich dyszle są dopasowane do wszystkich ciągników firmy STILL.

4trucks.pl / STILL Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL