Oświadczenie CEO marki Volkswagen

Oświadczenie CEO marki Volkswagen

W komunikacie prasowym z dnia 22 września 2015 roku Grupa Volkswagen oświadczyła, że problem z emisją spalin dotyczy samochodów wyprodukowanych przez Grupę i sprzedanych na całym świecie.


Wewnętrzne dochodzenie ujawniło, że chodzi o mniej więcej 5 mln samochodów osobowych marki Volkswagen na całym świecie. Niektóre modele i roczniki tych samochodów (np. Golf szóstej generacji, Passat siódmej generacji i Tiguan pierwszej generacji) wyposażone są wyłącznie w silniki Diesla EA 189.

Jak wcześniej podano, problem nie dotyczy wszystkich nowych samochodów osobowych marki Volkswagen, które spełniają normę Euro 6 w Europie, a więc między innymi obecnych Golfów, Passatów i Touranów.

Dr Herbert Diess, CEO marki Volkswagen Samochody Osobowe podkreślił: - Usilnie pracujemy nad rozwiązaniem technicznym, które przedstawimy partnerom, klientom i opinii publicznej, gdy tylko będzie to możliwe. Naszym celem jest jak najszybsze poinformowanie klientów, że ich pojazdy spełniają wszystkie normy. Zapewniam Państwa, że Volkswagen robi wszystko, co tylko możliwe, aby odzyskać zaufanie klientów, dealerów i opinii publicznej. 

Marka Volkswagen Samochody Osobowe poinformuje wszystkie rynki na świecie, ilu pojazdów sprzedanych w danym kraju dotyczy ten problem. Intensywnie pracujemy nad działaniami naprawczymi, ściśle współpracując z władzami legalizacyjnymi. Samochody, których dotyczy problem, są technicznie bezpieczne i nadają się do użytku.

4trucks.pl / Volkswagen

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL