Pekaes wyróżniony wśród najlepszych spółek giełdowych

Pekaes wyróżniony wśród najlepszych spółek giełdowych

Pekaes, jeden z wiodących operatorów logistycznych w kraju, został laureatem I edycji konkursu CEE Capital Market Awards w kategorii „Turnaround of the Year”.

Projekt ma na celu wyróżnienie najlepszych spółek giełdowych notowanych na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Spośród wszystkich podmiotów zgłoszonych do konkursu jury, w skład którego wschodzili przedstawiciele funduszy inwestycyjnych i firm doradczych, brokerzy oraz prawnicy, przyznało 21 nagród w trzech kategoriach: spółki, inwestorzy oraz usługodawcy. Jednym z laureatów została spółka PEKAES, wyróżniona w kategorii „Turnaround of the Year”, skupiającej się na firmach, które w 2014 roku dokonały najbardziej spektakularnego zwrotu w swojej działalności.

- Zeszły rok był dla nas wyjątkowy i przełomowy w stosunku do lat ubiegłych. Zwiększaliśmy efektywność w kluczowych obszarach naszej działalności biznesowej. W wyniku skutecznie realizowanej strategii optymalizacji kosztowej i włożonego wysiłku organizacyjnego podnieśliśmy marżowość i komplementarność oferowanych przez nas usług, dokonaliśmy optymalizacji łańcucha dostaw oraz inwestycji w innowacyjne rozwiązania IT. Pozyskaliśmy nowych partnerów zagranicznych oraz uruchomiliśmy nowe międzynarodowe połączenia. Cieszymy się, że rynek docenia nasze starania na rzecz wzrostu wartości i dalszego rozwoju PEKAES. Uzyskaną nagrodę traktujemy jako wyraz uznania oraz bodziec do dalszego działania poprawiającego konkurencyjność oraz umacniającego wysoką pozycję rynkową naszej spółkiprzekonuje Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES SA.

Podejmowane działania poskutkowały poprawą wszystkich kluczowych wyników i wskaźników finansowych grupy PEKAES w zeszłym roku. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 32% do 722 mln zł, zysk netto był wyższy niż rok wcześniej aż o 85%, natomiast zysk z działalności operacyjnej zwiększył się o 66%. Wzrosła również rentowność EBITDA i rentowność netto całej grupy, W kolejnych kwartałach PEKAES utrzymał wysoką dynamikę wzrostu.
Organizatorem I edycji CEE Capital Market Awards jest redakcja magazynu BiznesPolska oraz portalu EquitiesPoland.pl. Partnerami medialnym projektu są m.in. AnalizyOnLine, Obligacje.pl i StockWatch.pl. Więcej informacji na temat konkursu oraz nagrodzonych firm dostępnych jest na stronie http://ceecapitalmarketsawards.com/ .

4trucks.pl / PEKAES

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL