70 tys. ciężarówek MAN z Niepołomic

70 tys. ciężarówek MAN z Niepołomic

W dniu 21 września 2015 fabryka pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach świętowała wyjątkowe wydarzenie - z linii produkcyjnej zjechała ciężarówka o numerze 70 000.

Jubileuszowy egzemplarz to ciągnik MAN TGX 18.480 4x2 LLS-U, EfficientLine2 z partii 10 ciągników ,który został odebrany przez Prezesa Zarządu firmy GOBI Transport z Zielonej Góry, Pana Marka Roberta. Firma posiada już w swojej flocie ok. 40 pojazdów z logo lwa, znajdujących zastosowanie w transporcie dalekobieżnym w kraju i za granicą. Współpraca obu firm trwa od 1997 roku.

- Przekazanie siedemdziesięciotysięcznego pojazdu z Niepołomic to dowód, na to, że fabryka na dobre wpisała się w międzynarodową sieć produkcji MAN. Produkty stąd wyjeżdżające spełniają najwyższe standardy jakości i znalazły uznanie naszych klientów jak również wielokrotne wyróżnienie raportu TÜV dla najbardziej bezawaryjnych pojazdów ciężarowych. To dodatkowy powód do świętowania w jubileuszowym dla naszej firmy roku, w którym obchodzimy 100 lecie powstania pierwszej ciężarówki - powiedział Piotr Stański, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.

W otwartej 8 lat temu, w październiku 2007 roku, fabryce w Niepołomicach powstają pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS. Trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice.

4trucks.pl / MAN

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL