Nowy prezes zarządu w MAN SE

Nowy prezes zarządu w MAN SE

Rada nadzorcza MAN SE powołała Joachima Dreesa (50 lat) na nowego prezesa zarządu (CEO) spółki MAN SE.

Obejmie on to stanowisko z dniem 01.10.2015 r.

- Cieszę się, że prezesem zarządu MAN SE został Pan Joachim Drees, osoba zdecydowana i z bardzo dużym doświadczeniem mówi Andreas Renschler, prezes rady nadzorczej spółki MAN SE, członek zarządu odpowiedzialny za pojazdy użytkowe w spółce Volkswagen AG i CEO w Volkswagen Truck & Bus Holding.

Joachim Drees od 1 kwietnia 2015 jest prezesem zarządu spółki MAN Truck & Bus AG, należącej w 100% do MAN SE, i jest równocześnie członkiem zarządu Volkswagen Truck & Bus Holding.

Ponadto rada nadzorcza MAN SE powołała Jana-Henrika Lafrentza (49 l.) na członka zarządu odpowiedzialnego w MAN SE za finanse (CFO). Lafrentz jest od 01.07. 2014 r. członkiem zarządu MAN Truck & Bus AG odpowiedzialnym za finanse, IT i prawo. Dr. Peter Park (50 l.), który dotychczas pełnił obowiązki CFO w MAN SE, skoncentruje się teraz ponownie na swojej funkcji członka zarządu odpowiedzialnego za finanse w MAN Diesel & Turbo SE.

Ulf Berkenhagen (54 l.), członek zarządu odpowiedzialny od 01.07. 2012 r. za zakupy w MAN SE i w MAN Truck & Bus AG, z dniem 30.09.2015 r. składa swój mandat członka zarządu w MAN SE, pozostając członkiem zarządu odpowiedzialnym za zakupy w MAN Truck & Bus AG. W lipcu 2015 Berkenhagen przejął ponadto odpowiedzialność za pion zakupów obejmujący wszystkie marki należące do Holdingu Volkswagen Truck & Bus.

Dr. Georg Pachta-Reyhofen (60 l.) z dniem 30 września 2015 przestanie pełnić funkcję prezesa zarządu MAN SE.

- Tworząc z Grupy MAN międzynarodowe przedsiębiorstwo koncentrujące się na zadaniach transportowych i wytwarzaniu energii oraz integrując MAN z Koncernem Volkswagen, zrealizowałem moje najważniejsze zadanie. Skłania mnie to do przekazania zadań w zarządzie w nowe ręce - tak swoją decyzję uzasadnia Dr. Pachta-Reyhofen - Firma MAN od 257 lat w istotny sposób tworzyła historię europejskiego przemysłu. Jestem dumny i wdzięczny, że także ja miałem w tym swój skromny udział. Życzę firmie MAN i jej pracownikom wielu sukcesów. 

4trucks.pl / MAN SE

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL