TomTom wprowadza nowy produkt do lokalizowania pojazdów

TomTom wprowadza nowy produkt do lokalizowania pojazdów

TomTom ogłosił wprowadzenie TomTom RoadDNA, nowego innowacyjnego produktu przeznaczonego do lokalizowania pojazdów, który pozwoli na szybsze wdrożenie technologii zautomatyzowanej jazdy.

Zaprojektowany z myślą o przetwarzaniu danych i wykorzystaniu ich z uwzględnieniem ograniczeń samochodu, RoadDNA dostarcza niezwykle dokładne informacje lokalizacyjne, które w łatwy sposób mogą zostać zintegrowane z pokładowymi systemami auta.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że przyszłość jazdy zautomatyzowanej w dużym stopniu zależy od zdolności pojazdów do stałego, dokładnego lokalizowania ich pozycji na drodze - mówi Harold Goddijn, dyrektor generalny TomTom - TomTom RoadDNA jest jedyną w swoim rodzaju technologią*, która zapewnia bardzo dokładne dane lokalizacyjne pojazdu w skuteczny i efektywny sposób.

Technologia TomTom RoadDNA dostarcza wysoce zoptymalizowany poprzeczny i wzdłużny obraz trasy. Łącząc w czasie rzeczywistym dane pochodzące z RoadDNA z informacjami dostarczanymi przez czujniki pojazdu, auto może określać swoją pozycję nawet w trakcie jazdy z dużą prędkością i podczas zmiennych warunków drogowych.

Dzięki zapisanemu w bazie danych obrazowi infrastruktury drogowej i jej bezpośredniego otoczenia, jadący samochód pozycjonuje się względem punktów w przestrzeni. Pozycjonowanie odbywa się z wysoką dokładnością - do zajmowanego pasa jezdni. RoadDNA dostarcza rozwiązanie, które wymaga niewielkiego zapasu przestrzeni pamięciowej oraz ograniczonych do minimum wymagań systemowych bez utraty dokładności. TomTom RoadDNA eliminuje złożony proces identyfikacji każdego pojedynczego obiektu jezdni i zamiast tego tworzy unikalny wzór środowiska trasy. Dzięki temu łatwo jest zastosować tę niezawodną technologię.

TomTom RoadDNA, w połączeniu z mapami TomTom HAD, dostarcza precyzyjną i niezawodną technologię, zapewniając w czasie rzeczywistym informacje dotyczące dokładnej lokalizacji pojazdu na mapie, jednocześnie biorąc pod uwagę zmiany w środowisku.

*objęte patentem

4trucks.pl / TomTom

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL