poniedziałek, 14 lipca 2014

Początek prac remontowych na A4

Od 14 lipca do końca września tego roku potrwać ma zaplanowany remont autostrady A4 na odcinku 13 km między węzłem Bielany Wrocławskie i Krajków.

Wykonawca inwestycji jest firma Mota-Engil.

Umowa z wykonawcą została podpisana 6 czerwca. Prace będą odbywały się pomiędzy km153 a km175 na jezdni południowej w kierunku Opola. Remont zostanie podzielony na dwa etapy tak, by ruch na autostradzie przebiegał możliwie najbardziej płynnie.

Zakres prac obejmuje remont nawierzchni jezdni z ułożeniem warstw konstrukcyjnych (wiążącej i ścieralnej) z wyłączeniem nawierzchni na obiektach, na których przewiduje się wymianę wyłącznie warstwy ścieralnej, ścięcie, uzupełnienie i wyprofilowanie poboczy, odtworzenie i oczyszczenie rowów przydrożnych w ciągu autostrady A4, wymianę dylatacji bitumicznych obiektów inżynierskich.

Ponadto, bariery dwustronne zostaną wymieniona na bariery rozbieralne na przejazdach awaryjnych, wymianie będą podlegać też uszkodzone elementy odwodnieniowe, odcinki początkowe i końcowe istniejących barier ochronnych zewnętrznych.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.