piątek, 16 maja 2014

Poprawa bezpieczeństwa ruchu na A1

Od 15 maja GDDKiA ruszyła z drugim etapem poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na autostradzie A1 w rejonie 19. km. Od czwartku na odcinku miedzy węzłem Rybnik i węzłem Żory pojawiły się zmiany w organizacji ruchu.

Na tym etapie przewiduje się całkowite zamknięcie dla ruchu, na jezdni realizacji Gliwice - Gorzyczki, na długości prawie 2 km. Ruch zostanie poprowadzony dwukierunkowo po jednej trzy pasowej jezdni, z wykorzystaniem dwóch pasów dla relacji Gorzyczki - Gliwice oraz pozostałego jednego pasa w kierunku przeciwnym dla relacji Gliwice - Gorzyczki.

Zakres robót obejmuję korektę nawierzchni jezdni oraz usprawnienie odwodniania na tym odcinku jezdni. To pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przywrócenie maksymalnej dozwolonej prędkości przejazdu po autostradzie.

W tym celu zostaną przeprowadzone prace polegające na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni jezdni, ułożeniu dodatkowych elementów odwodnienia przy krawędzi jezdni, ułożeniu nowej nawierzchni nadając jej odpowiedni kształt rampy drogowej ułatwiającej odprowadzenie wód opadowych z jedni oraz odtworzeniu oznakowania poziomego i wprowadzenie nowej organizacji ruchu.

GDDKiA zakłada, że przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i odpowiednim zaangażowaniu wykonawcy, zakończenie robót oraz przywrócenie docelowej organizacji ruchu planowane jest do końca czerwca bieżącego roku.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.