piątek, 09 maja 2014

Budowa obwodnicy Mroczy dobiega końca

Drogowcy kończą budowę obwodnicy Mroczy - na jej połączeniu z drogami wojewódzkimi powstają trzy ronda.

Trwa także budowa drogowego obejścia Nakła nad Notecią. Realizacja tych inwestycji jest możliwa dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W związku z budową rond na przecięciu obwodnicy z drogami wojewódzkimi nr 241 oraz 243, możliwe są przewężenia oraz ograniczenia prędkości. Ruch w tych miejscach jest sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Na terenie trwają ostatnie prace brukarskie oraz przygotowania do położenia nowej nawierzchni na dojazdach do rond. W najbliższych tygodniach dojazdy będą podłączane do istniejącego układu drogowego. Otwarcie obwodnicy planowane jest w czerwcu tego roku, po uzyskaniu przez miasto wszystkich niezbędnych pozwoleń.

Obwodnica o długości ponad 4 km przebiega przez wschodnie obrzeża Mroczy. Projekt wiązał między innymi ze wzmocnieniem nawierzchni DW-243 w rejonie skrzyżowania z obwodnicą. Przy nowej trasie powstanie też miejsce do ważenia pojazdów i parking z miejscem piknikowym. Skarpy i zakręty są zabezpieczone barierami ochronnymi i balustradami. Wzdłuż całej obwodnicy będzie przebiegać ścieżka rowerowa.

Realizatorem przedsięwzięcia jest miasto, a wykonawcą - firma Skanska. Inwestor korzysta ze wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Koszt realizacji przedsięwzięcia to około 17 mln zł.

Trwa także budowa obwodnicy Nakła nad Notecią. Wsparcie z programu na ten cel wynosi 26 mln zł. W Kujawsko-Pomorskiem, dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa, obwodnice powstały już w Brodnicy, Chełmnie, Janikowie, Pakości i Mogilnie.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.