czwartek, 10 kwietnia 2014

Otwarcie południowej obwodnicy miasta już jutro

Blisko 20-kilometrowy odcinek drogi S8 (Róża - Rzgów) i fragment S14 (Róża - Dobroń) zostanie otwarty już w najbliższy piątek. Trasa stanowi część południowej obwodnicy Łodzi - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

- Od nadchodzącego weekendu łódzką aglomerację będzie można objechać od południa, wygodną, bezpieczną i nowoczesną drogą ekspresową. Droga S8 ma betonową nawierzchnię, co gwarantuje wieloletnią bezawaryjną eksploatację - mówi Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiej GDDKiA.

19-kilometrowy odcinek między węzłem Łódź Południe (skrzyżowanie A1 i S8) a miejscowością Róża powstał już w listopadzie 2013 r. Droga nie była jednak otwarta dla ruchu, ponieważ brakowało węzła zjazdowego i fragmentu S14, doprowadzającego ruch do drogi krajowej nr 14 w kierunku Sieradza.

W kolejnych miesiącach w województwie łódzkim zostaną oddane cztery odcinki S8: Róża - Łask (9,2 km, przełom czerwca i lipca), węzeł Wieluń - Złoczew (19 km), obwodnica Sieradza (6 km), Złoczew - Sieradz Południe (19,6 km). Trzy ostatnie odcinki otwarte zostaną w listopadzie. Prace przy najdłuższym fragmencie między węzłem Sieradz Południe a Łaskiem (33,3 km) potrwają najprawdopodobniej do stycznia 2015 r. Ostatni odcinek domknie trasę S8 z Łodzi do Wrocławia.

Gazeta podkreśla, że kolejnym punktem na drogowej mapie łódzkich inwestycji jest autostrada A1, która utworzyłaby wschodnią obwodnicę miasta. Droga połączy się z S8 w okolicach Rzgowa. Kierowcy pojadą nią najprawdopodobniej w połowie 2016 r. Obecnie trwa przetarg na dokończenie inwestycji.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.