piątek, 14 marca 2014

Budowa eksresówki z Międzyrzecza do Gorzowa

Za ok. 2 miesiące dobiegnie końca budowa drogi ekspresowej S3 pomiędzy Gorzowem a Międzyrzeczem.

Kontraktowy termin to 14 maja i nic nie wskazuje na to, żeby nie został dotrzymany - informuje "Gazeta Lubuska".

Nowa, niespełna 38-kilometrowa droga o ok. pół godziny skróci dotychczasowy czas przejazdu z Międzyrzecza do stolicy województwa. Inwestycja kosztowała prawie 800 mln zł.

- W tej chwili możemy obserwować kilka zmian w organizacji ruchu na istniejących odcinkach. Zmiany spowodowane są głównie włączaniem nowego odcinka dwujezdniowej drogi do istniejącego układu drogowego, czyli z jednej strony do obwodnicy Międzyrzecza, z drugiej strony do obwodnicy Gorzowa, a także na odcinku nowo wybudowanej drogi nr 24 - poinformowała Anna Jakubowska z zielonogórskiego oddziału GDDKiA.

W ramach realizacji ekspresówki zaplanowana została również budowa fragmentu obwodnicy Skwierzyny w ciągu DK-24. Stara droga, która obecnie prowadzi do Skwierzyny, zostanie przekształcona w drogę gminną.

- Wraz z oddaniem nowego odcinka drogi S3 rozwiąże się problem korków w mieście. Do tej pory zdarzało się, że kierowcy tracili nawet 1,5 godziny, stojąc w okolicy rodna - powiedziała Karolina Dzierżyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Skwierzynie.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.