środa, 05 marca 2014

Przebudują niebezpieczny odcinek DK-17

Kręty, dwukilometrowy odcinek w połowie drogi między Zamościem a Tomaszowem Lubelskim cieszy się złą sławą.

-Nie ma tygodnia bez wypadku, stłuczki czy samochodu w rowie - mówi Janusz Bałabuch, wójt gminy Krynice. Wiosną ma ruszyć przebudowa drogi - podaje "Dziennik Wschodni".

- Już nawet nie chodzi o stan drogi, bo nie jest najgorszy. Zmorą są źle wyprofilowane zakręty, które dają się szczególnie we znaki zimą. Wprawdzie na tym odcinku jest ograniczenie do 40 km/h, ale wystarczy chwila zapomnienia, parę kilometrów na liczniku za dużo i nieszczęście gotowe - powiedział „Dziennikowi Wschodniemu” jeden z kierowców z Tomaszowa.

Więcej pasów, bariera i bezpieczne zakręty
- Rozpisaliśmy przetarg na przebudowę tego odcinka drogi. Zakres rozbudowy obejmuje poszerzenie jezdni do standardu "dwa plus jeden", czyli dwa pasy pod górę, jeden w dół - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie. Pasy ruchu w przeciwnych kierunkach zostaną oddzielone tzw. barierą linową. Bariera zapobiegnie wypadaniu samochodów na zakrętach i ograniczy do minimum ryzyko zderzeń pojazdów jadących w przeciwnych kierunkach.

Poprawiona zostanie także geometria zakrętów. Dodatkowo drogowcy zmodernizują pobliskie skrzyżowanie z drogą powiatową. Będą dodatkowe pasy dla pojazdów skręcających w lewo. Przebudowane zostaną także zatoki autobusowe, a nawierzchnia zostanie wzmocniona i przystosowana do ruchu 40-tonowych ciężarówek.

GDDKiA czeka na oferty od wykonawców. Remont ma ruszyć wiosną. Termin ukończenia prac to 31 sierpnia 2015 roku.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.