wtorek, 04 marca 2014

Ponad dwa lata do zakończenia budowy A1

Autostrada A1 stanowiąca wschodnią obwodnice Łodzi miała być gotowa przed mistrzostwami Euro 2012.

Już teraz wiadomo, że budowa odcinka ze Strykowa do Tuszyna potrwa jeszcze dwa lata i kierowcy przejadą autostradą najwcześniej w 2016 roku - podaje TVN24.

Przetarg na dokończenie budowy A1 po Polimeksie-Mostostalu został rozpisany w lutym. Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi mówi, że zamawiający zdawał sobie sprawę z tego, że zmiana wykonawcy odcinka będzie się wiązała ze sporym opóźnieniem na budowie.

GDDKiA liczy na to, że nowego wykonawcę inwestycji poznamy w sierpniu. Wszystko jednak zależy od tego, ile firm wystartuje w przetargu oraz, czy pojawi się wiele pytań i odwołań. - Musimy sobie jasno powiedzieć, że przetarg może zakończyć się kilka miesięcy wcześniej lub później - zaznacza Zalewski.

Autostradę A1 ze Strykowa do Tuszyna podzielono na trzy części, zgodnie z udzielonymi pozwoleniami na budowę. Wykonawca będzie miał 22 miesiące na zakoćzenie prac i zdobycie stosownych pozwoleń.

Autostrada omijająca Łódź od wschodu ma duże znaczenie dla tego miasta. Będzie ona pełnić rolę obwodnicy Łodzi, a tranzyt na kierunku północ - południe ominie jej centrum. Polimex-Mostostal, były wykonawca A1, zapowiadał, że trasa zyska przejezdność do końca 2014 roku, teraz kierowcom przyjdzie czekać na drogę szybkiego ruchu jeszcze dwa lata.

Wykonawca odstąpił od umowy zawartej z GDDKiA tłumacząc się brakiem otrzymania gwarancji zapłaty za zrealizowane prace. Z kolei Generalna Dyrekcja argumentowała, że współpracę zakończono ze względu na duże opóźnienie na budowie.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.