środa, 08 stycznia 2014

Opłaty za jazdę A2 już w 2015 roku?

Być może wcześniej niż zapowiadano na autostradzie A2 rozpocznie się pobór opłat za przejazd.

W połowie 2014 roku znikną bariery uniemożliwiające do tej pory uruchomienie bramek na trasie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Ładna pogoda pozwoli na rozpoczęcie w najbliższych dniach prac przy budowie stacji benzynowej na autostradzie A2 między Łodzią a Warszawą. Koncerny Shell i BP otrzymały niedawno pozwolenia na budowę. Każdy podmiot wybuduje po dwie stacje z parkingami.

Zgodnie z prawem, dopóki przy autostradzie nie znajdą się Miejsca Obsługi Podróżnych, nie można pobierać opłat za przejazd samochodów. Powstanie MOP-ów jest jednym z głównych kryteriów, jakie muszą spełniać autostrady, by być płatnymi.

Łukasz Jóźwiak z GDDKiA informuje, że realizacja MOP-ów przy autostradzie A2 rozpocznie się w drugim tygodniu stycznia, gdy uprawomocni się decyzja i zgłoszenie rozpoczęcia budowy do nadzoru budowlanego.. - Kierowcy powinni zacząć korzystać ze stacji w II kwartale roku, ale jest to uzależnione od warunków pogodowych - zaznacza. Ze względu na brak stacji benzynowych naA2, kierowcy jadący od strony Berlina musieli tankować przed 91-kilometrowym odcinkiem między Łodzią i Warszawą.

Jeszcze niedawno GDDKiA uważała, że przetargi na dostosowanie odcinków autostrad A1, A2 i A4 do pobierania opłat powinny ruszyć na początku 2014 roku. Natomiast realny termin wprowadzania opłat na a1 i A2 to rok 2016. Na autostradzie A4 opłaty miały pojawić się prawdopodobnie rok później. Teraz mówi się o wcześniejszym terminie wprowadzenia opłat. Według ustaleń DGP opłaty mają pojawić się szybciej na autostradzie A2. GDDKiA oczekuje na decyzję Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.