poniedziałek, 22 lipca 2013

Korupcja przy budowie autostrady A1

Śląscy "antykorupcyjni" zatrzymali jednego z pracowników konsorcjum odpowiedzialnego za prace budowlane na śląskim odcinku autostrady A-1.

Łącznie w sprawie przedstawiono kilkadziesiąt zarzutów korupcyjnych, a ustalona kwota wręczanych łapówek przekracza 200 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Katowicach prowadzą postępowanie przeciwko osobom podejrzanym o udział w procederze korupcyjnym podczas budowy śląskiego odcinka autostrady A-1.

Jak ustalili śledczy, dochodziło do przekazywania i przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień. W miniony wtorek stróże prawa zwalczający przestępczość korupcyjną zatrzymali jedną z osób zajmujących kierownicze stanowisko w konsorcjum zajmującym się budową. Mężczyzna odpowiedzialny był za prace budowlane przy śląskim odcinku autostrady A-1 w latach 2008 - 2009. Przedstawiono mu około trzydziestu zarzutów korupcyjnych.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach do chwili obecnej przedstawiła w tej sprawie blisko czterdzieści zarzutów korupcyjnych kilku innym podejrzanym. Zebrany przez śledczych materiał procesowy obrazuje szeroki obszar układów korupcyjno - towarzyskich pomiędzy osobami zajmującymi stanowiska kierownicze u głównego wykonawcy a lokalnymi przedsiębiorcami.

Prowadzona sprawa ma charakter rozwojowy i wielowątkowy. Obejmuje swoim zakresem szereg osób, podmiotów gospodarczych oraz nieprawidłowości, do których dochodziło w trakcie budowy autostrady. W sprawie tej nie wyklucza się kolejnych zatrzymań osób podejrzewanych o popełnienie przestępstw korupcyjnych.


4trucks.pl / Policja.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.