środa, 29 sierpnia 2012

Nowa organizacja ruchu w Warszawie

W najbliższych dniach zmieni się organizacja ruchu w rejonie tunelu Wisłostrady.

W kierunku północnym będziemy jechać wzdłuż bulwaru wiślanego, w kierunku południowym ruch poprowadzony zostanie ulicą Wybrzeże Kościuszkowskie.

- Wszystkie opinie i ekspertyzy pokazały, że przeprowadzenie ruchu wzdłuż bulwarów nad Wisłą oraz przez cześć dotykająca do wschodniej stacji metra Powiśle jest możliwe. To jest najprostszy, najtańszy i najbardziej racjonalny sposób przeprowadzenia ruchu na czas zamknięcia tunelu - poinformował podczas konferencji wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz - Uruchomiono przejazd przez pl. Wileński i przez Trasę W-Z dla samochodów prywatnych z wyłączeniem godzin szczytu. 10 września uruchomimy ul. Marszałkowską dla samochodów osobowych i autobusów. Tramwaje pojadą tydzień później - dodał.

Objazd w kierunku północnym (w stronę Żoliborza) poprowadzony zostanie jezdnią wzdłuż bulwaru wiślanego. Ta droga była już wykorzystywana w taki sposób przed laty podczas budowy tunelu Wisłostrady. W tej chwili przy pomniku Syreny przecina ją budowa stacji metra Powiśle centralnego odcinka II linii metra (część wschodnia stacji, która nie jest zalana wodą). Ta część stacji jest już w stanie surowym wykonana niemal w całości i strop został już zasypany ziemią. Budowniczowie metra odtworzą jezdnię w tym miejscu. Wjazd na nią znajduje się za mostem Poniatowskiego. Powrót na jezdnię Wisłostrady jest na wysokości ul. Karowej. Jezdnia ta ma dwa pasy ruchu.

Objazd w kierunku południowym (w stronę Mokotowa) poprowadzony zostanie ulicą Wybrzeże Kościuszkowskie czyli dawną jezdnią Wisłostrady, gdy nie była ona schowana w tunelu. Ulica Wybrzeże Kościuszkowskie będzie miała dwa pasy ruchu i jeden kierunek - na południe. Kierowcy wjadą na nią za skrzyżowaniem z ul. Karową a włączą się z powrotem w Wisłostradę przed wiaduktem kolejowym linii średnicowej.

W komunikacji publicznej na swoje stare trasy wracają autobusy 105 i 166.


4trucks.pl / um.warszawa.pl

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.