czwartek, 14 czerwca 2012

Wrocław w EURO-szczycie

Od rozpoczęcia EURO minął już prawie tydzień. Do tej pory we Wrocławiu rozegrano 2 mecze.

Czy miasto sprostało stawiamy oczekiwaniom i napływowi kibiców? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili z jaką prędkością jeździ się po stolicy Dolnego Śląska.

Jak wynika z najnowszego raportu wykonanego przez serwis Korkowo.pl, sytuacja drogowa we Wrocławiu nieznacznie pogorszyła się w porównaniu do okresu sprzed EURO 2012 (patrz RAPORT DROGOWY EURO 2012 Wrocław). Aktualnie w ścisłym centrum Wrocławia kierowcy poruszają się średnią prędkością 27 km/h. Nieco dalej od centrum - w odległości 2-5 km prędkość wzrasta do 38 km/h. Jednak nadal najszybciej jeździmy po obrzeżach miasta w odległości 5-15 km od centrum, tj. ze średnią prędkością w przedziale 52-54 km/h. To porównywalny wynik w odniesieniu do badań przeprowadzonych na trzy tygodnie przed EURO.

Z przygotowanych przez serwis Korkowo.pl raportów wynika, że sytuacja na wrocławskich ulicach z okresu przed rozpoczęciem EURO a pierwszym tygodniem jego trwania jest praktycznie identyczna. Mimo zamknięcia ulic dojazdowych położonych wokół Strefy Kibica (ścisłe centrum) średnia prędkość z jaką przemieszczają się kierowcy prawie się nie różni od tej sprzed rozgrywek. Powodem takiej sytuacji jest z pewnością fakt, że kibice oraz pracownicy pobliskich firm poruszają się komunikacją miejską. Wygląda na to, że Wrocław jest dobrze przygotowany na przyjazd kibiców, a ruch w mieście będzie przebiegał bez większych przeszkód. Poniżej porównanie sytuacji drogowej we Wrocławiu sprzed EURO i w trakcie jego trwania.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w ścisłym centrum Wrocławia i po głównych trasach wyjazdowych z miasta w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 01-13.06.2012. W promieniu do 2km od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W odległości 2-15 km od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miast.


4trucks.pl / creandi.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.