piątek, 06 kwietnia 2012

Nowe stacje benzynowe na A2

logotyp-awsa

Kierowcom koncesyjnego odcinka autostrady A2 udostępniono 2 nowe stacje paliw.

W dniu 31 marca tuż po północy PKN Orlen udostępnił podróżującym autostradą stacje paliw w odległości ok. 5 km od granicy w Świecku. Stacje zlokalizowane odpowiednio: na MOP Gnilec, dla kierowców jadących w stronę zachodnią i na MOP Sosna dla podróżujących na wschód. Już w maju br. otwarte zostaną 2 kolejne stacje paliw koncernu BP.Stacje paliw otwarte zostały 2 lata wcześniej względem terminu uzgodnionego w umowie z rządem. Podobnie cały 106 kilometrowy odcinek A2 z Nowego Tomyśla do Świecka został oddany do użytku niemal pół roku wcześniej.

- Cieszymy się z możliwości udostępnienia kierowcom stacji paliw aż dwa lata przed planowanym terminem. Tym bardziej, że wpłynie to na poprawę komfortu i bezpieczeństwa podróży. W maju br. na nowym odcinku A2 pojawią się dwie kolejne stacje. W sumie więc cztery, z całą pewnością spełnią oczekiwania większości kierowców o wjechaniu, czy bardziej wyjechaniu z kraju z pełnym zbiornikiem paliwa - mówi Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy Autostrada Wielkopolska SA.

Do 31 marca br. kierowcy podróżujący koncesyjnym odcinkiem A2, do granicy z Niemcami, mogli korzystać jedynie ze stacji zlokalizowanych 134 kilometry od granicy - w MOP Sędzinko i Zalesie. Na podróżujących w stronę zachodnią czekała co prawda stacja w Świecku, ale bez możliwości korzystania dla kierowców jadących na wschód.

Po uruchomieniu dwóch stacji należących do  PKN Orlen, należy spodziewać się otwarcia dwóch kolejnych, będących własnością koncernu BP. Nastąpi to najprawdopodobniej w drugiej połowie maja br. Stacje te zlokalizowane będą 85 kilometrów od Świecka i dostępne na MOP Chociszewo - dla jadących w stronę Berlina i na MOP Rogoziniec dla poruszających się na wschód. Wraz z uruchomieniem stacji BP, na 255 kilometrowym odcinku koncesyjnej autostrady A2 relacji Konin - Świecko dostępnych będzie w sumie 10 stacji paliw, rozmieszczonych średnio co 50 kilometrów zarówno po jednej jak i drugiej stronie autostrady.

ROZMIESZCZENIE STACJI BENZYNOWYCH NA KONCESYJNYM ODCINKU A2 KONIN - ŚWIECKO:

Dla jadących w kierunku zachodnim:
- MOP Osiecza II (251 km od Świecka) - stacja PKN Orlen
- MOP Tulce (177km od Świecka) - stacja PKN Orlen
- MOP Sędzinko (134 km od Świecka) - stacja PKN Orlen
- MOP Chociszewo (85 km od Świecka) - stacja BP - otwarcie w maju 2012.
- MOP Gnilec (5 km od Świecka) - stacja PKN Orlen - otwarta 31 marca 2012.

Dla jadących w kierunku wschodnim:

- MOP Sosna (5 km od Świecka) - stacja PKN Orlen - otwarta 31 marca 2012.
- MOP Rogoziniec (85 km od Świecka) - stacja BP - otwarcie w maju 2012.
- MOP Zalesie (134 km od Świecka) - stacja PKN Orlen
- MOP Krzyżowniki (177 km do Świecka) - stacja PKN Orlen
- MOP Osiecza III (251 km od Świecka - stacja PKN Orlen

4trucks.pl / Autostrada Wielkopolska SA.facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo
UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.