poniedziałek, 03 maja 2010

Bezpłatna pomoc kierowcom po wypadkach

Nierzadko uczestnictwo w wypadku drogowym skutkuje nabyciem tak zwanego zespołu stresu pourazowego. Dotyczy to również osób, które były świadkami wypadku lub w jego wyniku utraciły bliską osobę. Dlatego przy Uniwersytecie Warszawskim powstał program psychologicznej pomocy uczestnikom wypadków komunikacyjnych Trakt finansowany ze środków Unii Europejskiej - bezpłatny dla pacjentów.


Dotychczas w ramach Traktu skuteczną pomoc uzyskało ponad 100 osób, cierpiących na zespół stresu pourazowego. Zachęcamy do kontaktu z zespołem realizującym ten projekt. Wszystkie osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyły, były świadkami wypadku lub doświadczyły utraty bliskiej osoby w wypadku mogą liczyć na fachową i gruntowną pomoc w miłej atmosferze i na dodatek bezpłatnie. Zapewniona jest możliwość specjalistycznej diagnozy psychologicznej problemów posttraumatycznych (takich jak kłopoty ze snem, nawracające wspomnienia, nadmierne poddenerwowanie lub kłopoty z koncentracją uwagi). W przypadku stwierdzenia zespołu stresu pourazowego, oferowana jest możliwość bezpłatnej terapii prowadzonej przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Jest to pierwsza w Polsce, zakrojona na tak szeroką skalę akcja pomocy psychologicznej dla ofiar wypadków drogowych wszystkich rodzajów pojazdów - od rowerów, poprzez motocykle, samochody osobowe, aż po ciężarówki. Program Trakt prowadzi Uniwersytet Warszawski. Szczegóły na stronie internetowej: www.wypadki-drogowe.pl , a wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub bezpośrednio porozmawiać telefonując pod numer tel. 509 127 858.

 UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.