piątek, 23 marca 2007

Roboty drogowe przy przejściu granicznym w Cieszynie-Boguszowicach

Z powodu robót drogowych od poniedziałku utrudniony będzie dojazd do polsko-czeskiego przejścia granicznego w Cieszynie-Boguszowicach. Straż Graniczna ostrzega przed możliwymi korkami i radzi kierowcom, aby korzystali z nowego przejścia Chałupki-Bohumin.

Przejście w Cieszynie-Boguszowicach jest największe na południowej granicy. Średnio dziennie jeździ tamtędy do 6 tys. TIR- ów z i do zachodniej i południowej Europy. Utrudnienia spowodowane będą rozpoczynającym się remontem nawierzchni drogi ekspresowej S- 1 i związanymi z tym zmianami organizacji ruchu na odcinku od węzła "Cieszyn-Krasna" do granicy.

"Jezdnia w kierunku do granicy państwa zostanie zamknięta, a ruch w obie strony odbywać się będzie jezdnią w kierunku Bielska- Białej. Prace na tym odcinku mają potrwać do czerwca tego roku" - poinformował PAP rzecznik śląskiej Straży Granicznej, mjr Grzegorz Klejnowski.

Przypomniał, że od ponad dwóch miesięcy kierowcy mogą korzystać z nowo uruchomionego przejścia granicznego na nowym moście granicznym Chałupki-Bohumin. Mogą tam przekraczać granicę zarówno samochody osobowe, jak i autokary oraz ciężarówki bez żadnych ograniczeń tonażowych. Alternatywą jest też przejście Kudowa Słone-Nachod.źródło: PAP

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.