czwartek, 18 stycznia 2007

Silny wiatr i niebezpieczeństwo na drogach

Image Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie ostrzega przed silnym wiatrem na terenie całej Polski - poza obszarem województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.
W nocy silny i porywisty wiatr obejmie całą Polskę. Średnia prędkość wiatru wzrośnie do 40-60 kilometrów na godzinę, w porywach 90-120, w pojedynczych porywach może osiągnąć 130 kilometrów na godzinę. Miejscami mogą wystąpić burze.

Jutro utrzyma się dość silny i porywisty wiatr o średniej prędkości 30-50 kilometrów na godzinę, w porywach 70-90 kilometrów na godzinę, na wschodzie kraju początkowo do 100 kilometrów na godzinę. Po południu wiatr od zachodu zacznie stopniowo słabnąć. W całym okresie w szczytowych partiach gór prędkość wiatru wyniesie od 100 do 150 kilometrów na godzinę, okresami do 180 kilometrów na godzinę. Spadek prędkości wiatru nastąpi nocą z piątku na sobotę.

Możliwe skutki wichury to zniszczenia zabudowań, zrywanie dachów, uszkodzenia wież i kominów, zrywanie linii napowietrznych, wyrywanie drzew z korzeniami, utrudnienia komunikacyjne.


źródło: IAR, Gazeta.pl

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.