Drivers Fuel Challenge 2011 wygrywa Korea Południowa

Drivers-Fuel-Challenge-2011

Najbardziej ekonomicznym kierowcą w pierwszej edycji Volvo Drivers Fuel Challenge 2011 okazał się mieszkaniec Korei Południowej Han HoGyun.

W konkursie Drivers Fuel Challenge 2011 udział wzięło ponad 3600 kierowców z całego świata.W dniu 21 października w Volvo Demo Centrum w Göteborgu, w Szwecji 17 zwycięzców lokalnych konkursów na rynkach Volvo w Europie i Azji, wspólnie zawalczyło o tytuł najlepszego na świecie kierowcy. Do finału wszedł Enrique Sanchez Parrondo z Hiszpanii, który wygrał kwalifikacje Europejskiej oraz Han HoGyun z Korei Południowej, który wygrał część azjatycką.

Dzień później dwóch zwycięzców spotkało się w ekscytującym finale. Czterech czołowych kierowców w europejskim konkursie różniło zaledwie dziesięć procent zużycia paliwa. Odpowiednia wartość dla azjatyckiego wyścigu wynosiła 16 procent.

Zwycięzca HoGyun zdobył nie tylko tytuł mistrza Drivers Fuel Challenge 2011, ale również otrzymał wycieczkę dla dwóch osób, o wartości 15 tys. $, do miejsca na świecie, w którym Volvo Trucks prowadzi działalność.

- Jestem bardzo dumny z wygrania tego pojedynku. Pojechałem jak to zwykle, a teraz wrócę do Korei nauczyć moich kolegów prowadzenia bardziej wydajne swoich pojazdów - powiedział skromnie HoGyun.