poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Polscy Truckersi - nowy program o kierowcach ciężarówek

Dlaczego Polscy kierowcy ciężarówek są królami Europy? Odpowiedź w nowym programie Discovery Channel - Polscy Truckersi.


- Trafić za kierownicę trucka nie jest łatwo. Ale kiedy już siądziesz w kabinie, za nic w świecie nie będziesz chciał wyjśćmówi „Almerka”, jedna z bohaterek premierowej serii POLSCY TRUCKERSI na Discovery Channel. W końcu, kto nie marzył o prowadzeniu wielotonowego potwora – buchającej spalinami ciężarówki, z mocarnym silnikiem i metrowymi kołami? Marzyć może każdy, ale żeby jeździć truckiem trzeba być twardzielem, który załaduje na pakę tony towaru i przejedzie 10 godzin bez zatrzymywania się (nawet jeśli jest eteryczną dwudziestoparolatką). To tacy ludzie są bohaterami premierowej serii POLSCY TRUCKERSI na Discovery Channel. Premiera już w październiku.

„Almerka” zaczęła wcześnie. Już w dzieciństwie objeżdżała Polskę ze swoim tatą w czerwonym KAMAZ-ie. Parę lat później sama postanowiła kontynuować rodzinne tradycje, bo – Nic nie kręci mnie tak, jak ryk moich 600 koni mechanicznychmówi 28-letnia szczuplutka blondynka. Równie odjechany na punkcie swojej pracy jest Łukasz – kolejny z bohaterów POLSKICH TRUCKERSÓW. Ten facet o spokojnym głosie i poukładanym życiu rodzinnym, siadając za kierownicą swojego trucka zmienia się nie do poznania. Łukasz specjalizuje się w jeżdżeniu po bezdrożach Rosji, Ukrainy i Białorusi. Nic sobie nie robi z nagle urywającego się asfaltu na drodze, a nadgorliwa straż graniczna ze Wschodu to dla niego pestka. – Im tylko wydaje się, że są tacy cwani. Wiadomo, że chodzi o łapówki. Ale ja mam na nich swoje sztuczki twierdzi mężczyzna. W Polsce takich kierowców jak oni są tysiące. W branży nazywają ich „królami Europy”, rządzą na drogach od Portugalii po Ural.

W tym biznesie najważniejsze są pieniądze i dobre imię kierowcy. – Jako kobieta musiałam 10 razy bardziej udowadniać moim przełożonym i kolegom, że dam radę, że niczego się nie boję, choćby się paliło i waliło. Nie ma zmiłuj!  – mówi Almerka.

Ciężarówkami jeździ sporo facetów, coraz częściej zdarzają się kobiety, ale pary wspólnie wyjeżdżające w trasę? Oczywiście. I to niezwykle barwne! Helka i Snajper różnią się od siebie wszystkim. Kiedy Helka popędza inne samochody zamontowanym przez siebie klaksonem, Snajper wrzuca na luz, gdy jednak wjeżdżają na karpackie serpentyny zaczyna się prawdziwa walka….

POLSCY TRUCKERSI to pierwszy tak szczegółowy portret świata polskich kierowców ciężarówek – prawdziwych „królów Europy”, przewożących ładunki od Atlantyku po Syberię. Od października na Discovery Channel!

4trucks.pl / Discovery Channel


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.