czwartek, 13 sierpnia 2015

Finansowy sukces DSV

Grupa DSV wykorzystuje rozpęd, jakiego nabierała od początku roku.

Mocny pierwszy kwartał przełożył się nie tylko na najlepsze wyniki operatora, odnotowane do tej pory w drugim kwartale, ale także na najlepszy kwartalny wynik w historii firmy.

Opublikowane właśnie wyniki finansowe operatora po pierwszym półroczu pokazują wzrost przychodów brutto o 5,2% oraz wzrost organicznego przychodu operacyjnego o 7,5%. Oznacza to przychody netto na poziomie 13 127 mln DKK w drugim kwartale oraz 25 728 mln DKK za pierwsze pół roku.

- W drugim kwartale utrzymaliśmy dynamiczne tempo wzrostu z pierwszego kwartału, nabierając jednocześnie coraz większego rozpędu. Tym samym udało nam się odnotować zarówno wzrost liczby transportów, jak i przychodów we wszystkich obszarach naszej działalności. Kolejny znaczący wzrost w zakresie frachtu morskiego i lotniczego pozwolił utrzymać satysfakcjonującą przewagę konkurencyjną DSV Air & Sea, a nasze prognozy na resztę roku uległy podwyższeniu względem prognozowanych w poprzednim kwartale - mówi Jens Bjørn Andersen, prezes grupy DSV.

Pomimo trudnej sytuacji na rynku drogowym, również w Polsce Grupa DSV zrealizowała większość postawionych przed sobą celów.

- W zakresie transportu drogowego mierzymy się z wieloma wyzwaniami m.in. z toczącym się obecnie kryzysem w Calais, który będzie miał wpływ na naszą działalność również w nadchodzącym czasie. Systematycznie jednak zwiększa się udział DSV w obsłudze dużych projektów logistycznych w obszarze B2B. Jako Grupa z powodzeniem wykorzystujemy efekt synergii pomiędzy projektami i blisko współpracujemy operacyjnie w ramach wszystkich spółek DSV w Polsce, co przekłada się na naszą przewagę konkurencyjną. Klienci szczególnie chwalą sobie strategię One DSV, dającą im możliwość zakupu usług logistycznych w ramach systemu „one stop shopping - mówi Piotr W. Krawiecki, prezes zarządu DSV Road.

4trucks.pl / DSV


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.