sobota, 04 lipca 2015

Inter Cars świętuje 25 lat istnienia

23 czerwca odbyła się Konferencja Relacji Inwestorskich Spółki Inter Cars S.A. I choć konferencja odbywa się regularnie, tym razem okazja była zupełnie wyjątkowa.

Inter Cars obchodzi właśnie ćwierćwiecze swojego funkcjonowania. W tym czasie spółka z niewielkiego przedsiębiorstwa ulokowanego na 300 metrach kwadratowych swego pierwszego magazynu, stała się piątą siłą w Europie, a dziesiątą na świecie i właśnie uruchamia swój największy jak dotąd projekt logistyczny – budowę Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS Sp. z o. o. w Zakroczymiu.

Przełomowym momentem w historii firmy był rok 2004, w którym firma odnotowana została na Giełdzie Papierów Wartościowych. Kurs akcji wzrósł z 23 zł w maju 2004 roku do 222 zł w czerwcu 2015 roku. Po 10 latach obecności na parkiecie, Inter Cars otrzymał zaszczytny tytuł Giełdowej Spółki Roku, a jego wartość uplasowała się na poziomie 3,5 mld zł. Taki wynik stał się naturalnym potwierdzeniem słuszności obranego kursu i przyjętej strategii działania oraz punktem wyjścia do dalszego rozwoju firmy.

Twórcy firmy Inter Cars w swoich działaniach z determinacją starają się wcielić w życie przyświecające im hasło: „Razem zmieniamy przyszłość motoryzacji”. W najbliższej przyszłości firma będzie koncentrować swoje działania na dwóch obszarach.

Pierwszy z nich to powstające w Zakroczymiu, jedno z najbardziej nowoczesnych centrów logistycznych w Europie o powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych. Inwestycja ta opiera się na najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, mających wyraźnie zwiększyć wydajność przepływu towarów pomiędzy dostawcami oraz klientami Inter Cars. Europejskie Centrum Logistyczne ILS
w Zakroczymiu przejmie na siebie przyjęcie towarów od dostawców, realizację zamówień, wydań, konfekcjonowania i zwrotów oraz obsługę przeładunków cross-docking. Będzie pracować wydajniej nie tylko przez wzgląd na ulokowanie czynności logistycznych w jednym miejscu, ale również przez zastosowane rozwiązania techniczne. Nowy obiekt, który stanie się głównym magazynem w całej logistyce Grupy Inter Cars, to także drzwi do globalnego rozwoju firmy.

Drugim obszarem, który firma Inter Cars będzie rozwijać to budowanie relacji z klientami poprzez wykorzystanie nowych technologii. Głównymi partnerami firmy są warsztaty samochodowe funkcjonujące w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Z ich usług korzystają coraz bardziej świadomi, wymagający i zatopieni w technologiach sieciowych klienci.

4trucks.pl / Inter Cars


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.