czwartek, 25 czerwca 2015

Kolejny sukces sprzedażowy Webasto

Firma Webasto zanotowała w 2014 roku wzrost wartości sprzedaży, która wyniosła 2,5 miliarda euro.

To o 8 proc. więcej w stosunku do roku poprzedniego. Co więcej, pozytywne wyniki finansowe dotyczą również zysków Webasto Group, które w 2014 roku wyniosły 136 milionów euro, co oznacza wzrost o 10 proc. w stosunku do 2013 roku.

Bardzo dobry wynik sprzedażowy osiągnięty został w trzech obszarach: Szyberdachy i Podzespoły (dachy przesuwane i panoramiczne) stanowiły 68 proc. wartości sprzedaży, sektor Thermo & Comfort (systemy ogrzewania i klimatyzacji) stanowił 20 proc., a Kabriolety (dachy składane do kabrioletów) 12 proc.

- Ubiegły rok fiskalny był dla Webasto zadowalający - powiedział dr Holger Engelmann, prezes zarządu Webasto SE podczas corocznej konferencji prasowej w Monachium. - Przez lata notowaliśmy stały wzrost sprzedaży oraz zysku operacyjnego (EBIT). Rozwój ten był możliwy przede wszystkim przez dwucyfrowy wzrost w obszarze zajmującym się dachami panoramicznymi.

Technologie prowadzące do sukcesu
68 proc. wartości sprzedaży stanowił sektor, zajmujący się produkcją dachów przesuwanych i panoramicznych. W tym obszarze coraz większą rolę odgrywają lekkie dachy wytworzone z innowacyjnych materiałów. Rośnie popyt na wyprodukowane przez Webasto cienkie i jednocześnie lżejsze bezpieczne szyby ProTec. Inną godną uwagi innowacją technologiczną jest pierwszy poliwęglanowy dach pochłaniający podczerwień, pozwalający na redukcję nagrzewania się wnętrza pojazdu. Dach ten montowany jest obecnie w trzeciej generacji samochodu Smart Fortwo.

Dalszy wzrost w obszarze Thermo możliwy jest dzięki wysokonapięciowemu podgrzewaniu w pojazdach hybrydowych oraz elektrycznych, które wejdzie do seryjnej produkcji w tegorocznych modelach Volvo XC90 oraz Chryslera Town i Country. Innym czynnikiem pobudzającym wzrost będą systemy chłodzenia ładunków przeznaczone dla samochodów dostawczych - Webasto opracowało dla nich indywidualne rozwiązania.

Rozwój kadr Webasto Group
W roku 2014 ponownie wzrosła również liczba pracowników Webasto Group. Pod koniec grudnia dla lidera rynku systemów dachowych i grzewczych pracowało niemal 10 400 osób. Rodzina Webasto powiększyła się więc, w porównaniu z rokiem ubiegłym, o 600 osób. Nowi członkowie załogi zatrudnieni zostali przede wszystkim w Europie i w Chinach, gdzie w ciągu ostatnich dwóch lat otworzono dwa nowe zakłady produkcyjne - w Wuhan i Shenyangu.

Dobry początek 2015 roku
Dobre wyniki firmy kontynuowane były w pierwszym kwartale 2015 roku. Wartość sprzedaży była o 22 proc. wyższa niż w pierwszym kwartale roku 2014. Stopa zwrotu EBIT wyniosła w tym okresie 5,3 proc.. Patrząc na rok 2015 ogółem, Webasto dostrzega możliwość dalszej poprawy wyników.

- W ciągu roku oczekujemy dwucyfrowego wzrostu wysokości sprzedaży oraz zysków. Korzystamy obecnie z tego, że przez ostatnie lata nieustannie optymizowaliśmy procesy. Wielkość zamówień Webasto Group wynosi obecnie 9,8 miliardów euro, co przewyższa o ok. 1 miliard wartość z roku ubiegłego - powiedział dr Holger Engelmann.

Globalna pozycja lidera
Dzięki globalnej sieci rozwoju i produkcji Webasto jest zawsze blisko swoich klientów. Specjalną pozycję zajmują wciąż Chiny, jako najszybciej rozwijający się rynek. Webasto wzmacnia swój zasięg także w Europie Wschodniej, rozbudowując fabrykę w Aradzie w Rumunii. Istnieje ona od 2008 roku, a obecna rozbudowa ma na celu uczynienie z niej największego zakładu produkującego systemy dachowe w Europie, zatrudniającego niemal 1000 pracowników.

Webasto inwestuje również w Niemczech, które umacniają swoją pozycję jako największe centrum kompetencyjne, czego dowodem jest rozbudowa siedziby korporacji mieszczącej się w Stockdorfie obok Monachium. Celem Webasto jest rozbudowa najbardziej zaawansowanego centrum rozwoju dla dachów przesuwanych i panoramicznych w miejscu, gdzie mieści się baza firmy.


4trucks.pl / Webasto


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.