piątek, 24 kwietnia 2015

Conti Urban HA3 w nowym rozmiarze dla transportu publicznego

Continental, międzynarodowy dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, rozszerzył ofertę opon dla transportu publicznego o oponę Conti Urban HA3 265/70 w nowym rozmiarze 19.5”.

Opona została opracowana specjalnie do użytku w autobusach miejskich średniej wielkości z możliwością montażu na wszystkich osiach. Nowa mieszanka gumowa opony Conti Urban HA3 265/70 R19.5” gwarantuje długi okres eksploatacji, nawet w trudnych warunkach miejskich wymagających systematycznego przyspieszania i hamowania. Ponadto wzmocnione ściany boczne czynią tę oponę odporną na częsty kontakt z krawężnikami, którego nie da się uniknąć w transporcie publicznym.

Większa zawartość kauczuku w mieszance wzmacnia ściany boczne opony, tworząc wraz z karkasem ze stalowego kordu wyjątkowo solidny kontur opony. Lamele, które sięgają podstawy rowków bieżnika, zapewniają także doskonałą przyczepność przez cały okres eksploatacji opony - również na mokrej nawierzchni. Modyfikacje dotyczą nie tylko mieszanki gumowej bieżnika, lecz także jego wzoru o zwiększonej objętości "Plus Volume". Oba elementy wydłużają okres eksploatacji opony Conti Urban HA3 nawet o 20 proc. w porównaniu z konwencjonalnymi oponami do ruchu regionalnego.

Ponadto nowa opona w rozmiarze 19.5” została przygotowana do pogłębiania bieżnika. Zapewnia jej to dłuższy okres eksploatacji przy niższych oporach toczenia, co bezpośrednio wpływa na optymalizację kosztów prowadzonej działalności. Co więcej, jak w przypadku wszystkich opon autobusowych Generacji 3., także karkas modelu Conti Urban HA3 R 265/70 R19.5 można bieżnikować, dając oponie drugie życie. To zapewnia bezpośrednią przewagę konkurencyjną miejskim przewoźnikom, którzy muszą redukować koszty.

Opona Conti Urban HA3 265/70 R19.5” posiada homologację M+S, co pozwala na jej eksploatację przez cały rok w wielu regionach Europy.


4trucks.pl / Continental Opony Polska


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.