środa, 08 kwietnia 2015

DB Schenker Logistics ze znakomitym wynikiem w badaniu SQAS

SQAS, czyli badanie bezpieczeństwa i jakości działań operacyjnych w obrocie produktami chemicznymi, w DB Schenker Logistics w Polsce zakończone sukcesem. Firma zdobyła wynik na poziomie aż 90%.

SQAS (Safety&Quality Assessment System) służy zbadaniu poziomu bezpieczeństwa i jakości działań operacyjnych podejmowanych w obrocie produktami chemicznymi - zarówno obojętnymi, jak i niebezpiecznymi (ADR, RID, ADN) oraz materiałami szczególnego ryzyka HCDG.

Co oceniano?
W ramach badania SQAS ocenie poddane zostały systemy i procedury wdrożone w całej firmie dotyczące obszaru bezpieczeństwa, jakości, aspektów środowiskowych i HR. Audytorzy zadawali również pytania wg jednego z pięciu specjalistycznych kwestionariuszy - modułu transportowego SQAS TS 2011. Zgodnie z nim oceniono takie aspekty jak: obrót przesyłkami zawierającymi produkty chemiczne, obsługa i komunikacja z klientami z branży chemicznej, współpraca z przewoźnikami, szkolenia kierowców i spedytorów, wpływanie na postawy pracowników i kierowców, stosowane metody bezpieczeństwa w transporcie, reagowanie na sytuacje awaryjne itd. Łącznie formularz składał się z ok. 200 pytań.

Wysoki wynik
Tak wysoki 90-procentowy wynik DB Schenker Logistics świadczy o tym, że procedury obrotu towarami chemicznymi stosowane w firmie są zgodne z najwyższymi europejskimi standardami.

Więcej o badaniu SQAS
Badanie SQAS zostało wprowadzone na rynek w 1995 roku przez Europejską Komisję Przemysłu Chemicznego CEFIC (The European Chemical Industry Council). Organizacja reprezentuje 29 000 europejskich firm z branży chemicznej. Raport SQAS jest ważny przez 3 lata, zawiera wskazania obszarów ocenionych dobrze, jak również miejsca, w których należy podjąć działania doskonalące.


4trucks.pl / DB Schenker Logistics


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.