piątek, 06 marca 2015

Rusza I etap remontu DW-251

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy rozpoczyna pierwszy etap prac remontowych na drodze wojewódzkiej nr 251 w Barcinie.

Zadanie obejmuje na razie wykonanie kanalizacji deszczowej. Inwestycja pochłonie 2,6 mln zł.

Inwestor zakłada, że prace na I etapie inwestycji zakończą się na przełomie kwietnia i maja. Obejmują one 1300-metrowy odcinek z Barcina do Kniei. Podczas prac obowiązywać będzie na trasie ruch wahadłowy.

Drugim etapem inwestycji będzie modernizacja 5 km drogi wojewódzkiej łączącej Barcin i Pturek. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia, elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz oznakowanie na drodze. Dokładna wartość tego zadania będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu na II etap robót.

- Realizacja tego odcinka kapitalnie uzupełni nasze wcześniejsze inwestycje związane z modernizacją prawie całej trasy Żnin - Inowrocław - Włocławek. Do tej pory na tę inwestycję realizowaną w latach 2009-12 obejmującą 63 km wydaliśmy 108 mln zł - podkreśla dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Obecnie prowadzone prace są możliwe dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa puli dodatkowych środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, które wydatkowane są na inwestycje drogowe.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.