poniedziałek, 09 lutego 2015

9 miejsc i 43 osoby

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej 4 lutego zatrzymali do kontroli 9-osobowy bus. Pojazdem podróżowały 43 osoby - obywatele Rumunii jadący do pracy w Szwecji.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze - Babimoście prowadzili kontrolę na drodze S-3 pod kątem zapobiegania nielegalnej migracji. Zdziwienie funkcjonariuszy nie miało granic, gdy w zatrzymanym do sprawdzenia 9-osobowym busie zobaczyli 43 osoby. Wszyscy - zarówno kierowca, jaki i 42 pasażerów - byli obywatelami Rumunii, którzy jechali do pracy w Szwecji.

Cudzoziemcy tłumaczyli, że do Nowego Sącza dotarli trzema pojazdami, ale ponieważ dwa z nich uległy awarii, kontynuowali podróż jednym samochodem.

Jako obywatele państwa należącego do Unii Europejskiej, Rumuni mogą swobodnie przekraczać wewnętrzne granice. Jednak tym razem ich przejazd przez Polskę wykroczył poza granice prawa, ze względu na rażące przekroczenie dopuszczalnej ilości pasażerów w pojeździe. Dlatego kierowca został zatrzymany przez policjantów z KMP w Zielonej Górze. Dziewięciu cudzoziemców mogło kontynuować podróż busem, zgodnie z przepisami, a pozostali spędzili noc w dworcowej poczekalni, gdzie otrzymali posiłek.


4trucks.pl / Straż Graniczna


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.